Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze!

i

Autor: canva.com Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze!

Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze!

2021-08-31 12:59

W Polsce ponad 68 procent ludzi korzysta z mediów społecznościowych. Najwięcej czasu spędzamy na YouTubie, Facebooku i Instagramie. Ostatnio równie popularny staje się TIK TOK. Czy media społecznościowe są dla nas zagrożeniem?

Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze! Facebook, Instagram ostatnio TikTok dla starszej generacji są to często bzdury. Okazuje się, że czasami dla tych bzdur ludzie potrafią poświęcić życie. Tak jak 23-letnia turecka tiktokerka, która zginęła nagrywając kolejny filmik. Spadła z prawie 50 metrów, bo dach, na którym nagrywała filmik, zarwał się. Okazuje się, że takich wypadków jest na świcie o wiele więcej. Bardzo często młode osoby sprzedają też swoją nagość za kolejne lajki, serduszka i subskrypcje. Czy internetowa sława i pieniądze są ważniejsze niż ludzkie życie lub zdrowie? Czy w szkole obok polskiego i matematyki, powinny pojawić się obowiązkowe lekcje z mediów społecznościowych? Żeby zapobiegać przyszłym tragediom.

Zmiany w kadrze narodowej: Pięciu zawodników nie może zagrać. Kto ich zastąpi?

Wywiad z mamą lenki z kanału Hejka tu Lenka

Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze!

Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe postanowił porozmawiać na ten temat. Do debaty zaprosił Specjalistę od Social Mediów, wykładowcę Wojciecha Kardysia oraz Dr. Konrada Maja z Uniwersytetu SWPS. Kardyś uważa, że żeby poznać co stoi za taką pogonią ludzi za lajkami, trzeba by było zrobić debatę z psychologami. Od 2011 roku do 2017 ponad 260 osób doprowadziło się do śmierci podczas robienia sobie selfie. Przeważnie ludzie spadają z klifów lub budynków tylko po to, żeby mieć piękne ujęcie w selfie, żeby tę granicę tej kontrowersji tego uatrakcyjnienia, bycia cool było jeszcze większe. Rodzice nie zdają sobie sprawy, że jeśli nie zaczną rozmawiać, ze swoimi dziećmi co robią w komórce, bo przecież to, że są w domu z rodzicami, nie oznacza, że te dzieci są bezpieczne. W internecie czeka na nie wiele zagrożeń.

Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Jaki jest powód? Do kiedy potrwa zakaz?

Maj uważa, że dla laików, ludzie są w stanie zrobić wszystko nawet umrzeć. Na przełomie lat ludzie nadal chcą być popularni, zmieniły się jedynie pomysły na to jak można zabłysnąć. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Czy warto stracić życie za polubienia w sieci? Media społecznościowe coraz groźniejsze! Supernova w samo południe