kościół

i

Autor: canva

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Czy w święto Trzech Króli trzeba iść do kościoła? Czy jest to święto obowiązkowe?

2024-01-06 11:39

W sobotę 6 stycznia wypada w kalendarzu Objawienie Pańskie, nazywane przez wszystkich świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach odbywają się uroczystości, a ulicami wielu miast w Polsce przechodzą Orszaki. Czy święto Trzech Króli jest świętem nakazanym? Czy tego dnia trzeba iść do kościoła? Odpowiadamy.

Święto Trzech Króli - czy trzeba iść do kościoła? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Co roku 6 stycznia, Polska oraz wiele innych krajów Europy, obchodzić będą uroczystości Objawienia Pańskiego, które znane są przede wszystkim jako święto Trzech Króli. To wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym, który jest dniem wolnych od pracy i zajęć lekcyjnych w szkołach. Ze względu na to, że w tym roku 6 stycznia wypada w sobotę, pracownikom należy się odbiór dnia wolnego w pracy na tygodniu. W wielu zakładach odbiór wyznaczono na wtorek 2 stycznia, czy też piątek 5 stycznia. Święto Trzech Króli upamiętnia moment, w którym trzej mędrcy ze Wschodu - często określani jako królowie - dotarli do Betlejem, by oddać hołd nowo narodzonemu Jezusowi. Czy tego dnia trzeba iść do kościoła? Czy Trzech Króli to święto nakazane? Odpowiadamy.

ZOBACZ TAKŻE: Ile do koperty na kolędę 2024? Wiemy jaką kwotę ofiarują Polacy

Najlepszy prezent od świętego Mikołaja to... #EwelinaPyta

Trzech Króli - czy trzeba iść do kościoła?

Czy w Trzech Króli trzeba iść do kościoła? Polacy masowo zastanawiają się, czy Trzech Króli to święto obowiązkowe. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego (Kan. 1247) Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z sześciu świąt nakazanych w Kościele w naszym kraju. Oznacza to, że 6 stycznia wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy świętej, a także z korzystania z odpoczynku, jak w każdą niedzielę.

ZOBACZ TAKŻE: Co napisać na drzwiach w święto Trzech Króli? Wiemy co oznacza popularny skrót

Sonda
Czy brałeś udział kiedykolwiek w Orszaku Trzech Króli?