Szczepionki dla dzieci. Czy jest to bezpieczne?

i

Autor: canva.com Szczepionki dla dzieci. Czy jest to bezpieczne?

Szczepionki dla osób poniżej 18 roku życia. Czy to bezpieczne? Jakimi preparatami szczepić?

2021-05-13 13:05

Coraz więcej państw rozważa decyzję o szczepieniu nieletnich. Kanada i USA to na razie dwa kraje, które wprowadzają u siebie szczepienie przeciwko koronawirusowi u 12-letnich dzieci. Czy ta decyzja pomoże nam z walką z wirusem? Takie pytanie w swoim programie zadał Artur Jarząbek w SuperNova w samo południe.

Szczepionki dla osób poniżej 18 roku życia. Czy to bezpieczne? Na całym świecie odbywają się szczepienia przeciwko koronawirusowi. W ostatnim czasie pojawiło się wiele głosów o tym, czy szczepić dzieci. Jak mówią specjaliści, dzieci są podatne na koronawirus, ale przechodzą chorobę zdecydowanie łagodniej. Wielu rodziców sceptycznie podchodzi do szczepień swoich pociech. Często możemy usłyszeć, że szczepionki nie były sprawdzane na dzieciach. Nie, bo siebie też nie dam zaszczepić. Nie będą na mojej rodzinie ekspertów robili to komentarz jednej z internautek. W dzisiejszym programie Artura Jarząbka, SuperNova w samo południe, została poruszona kwestia szczepienia dzieci. Jego gośćmi byli Wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze prof. Krzysztof Pyrć oraz Dr Paweł Basiukiewicz, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych.

Można przyspieszyć termin podania drugiej dawki szczepionki. Jak to zrobić?

Co szkodzi wątrobie?

Czy szczepienie jest bezpieczne dla dzieci?

Artur Jarząbek w swoim programie pytał, dlaczego dzieci muszą być szczepione, skoro bardzo często wirusa przechodzą bezobjawowo. Jak stwierdził prof. Krzysztof Pyrć to, że młode osoby przechodzą zakażenie łagodnie, to nie oznacza, że te zakażenie nie może zostawić jakichś śladów na przykład straty węchu. Jak podkreśla ryzyko śmierci czy wylądowania w szpitalu jest bardzo nieduże, ale ryzyko choroby i ryzyko konsekwencji jest od nieznanego do umiarkowanego i ważnym dla oponowania epidemii jest zaszczepienie również tej grupy.

Markety tej sieci będą OTWARTE W NIEDZIELE. Znaleźli sposób na obejście przepisów!

W kolejnej części rozmowy Jarząbek dopytywał czy to prawda, że szczepienie nie ochroni przed zakażeniem. Wirusolog stwierdził, że mówienie, że szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa, jest kłamstwem. Dr Paweł Basiukiewicz obawia się, że dwie dawki dla naszych dzieci mogą być niewystarczające i będzie potrzeba trzecia dawka, szczepienie co pół roku albo co dziewięć miesięcy. Całego programu Artura Jarząbka SuperNova w samo południe możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Szczepionki dla dzieci. Czy jest to bezpieczne?