szkoła

i

Autor: pixabay.com

zaraz wakacje

Czy po wystawianiu ocen trzeba chodzić do szkoły? Czy jest sprawdzana obecność?

2024-06-13 8:34

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego nic dziwnego, że uczniowie coraz częściej poszukują informacji na temat wystawiania ocen. Czy można zmienić ocenę, gdy została już wystawiona? Czy liczy się frekwencja po wystawieniu ocen końcowych? Odpowiadamy!

Spis treści

  1. Chodzenie do szkoły po wystawieniu ocen
  2. Obecność w szkole po wystawieniu ocen
  3. Zmiana oceny po wystawieniu

Czy po wystawieniu oceny można nie chodzić do szkoły? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden uczeń. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i z niecierpliwością wyczekuje ich młodzież, która jeszcze uczęszcza do szkoły. Przed nimi ostatnie dni nauki, sprawdziany i kartkówki, a także poprawianie ocen. W końcu zakończenie roku szkolnego 2023/24 lada moment, dlatego tym, którym powinęła się noga, próbują na wszystkie sposoby poprawić swoje oceny w dzienniku. Jeszcze inni dążą do tego by mieć pasek na świadectwie, dlatego próbują podciągnąć oceny robiąc dodatkowe prace, czy też poprawiając sprawdziany. Czy w takim razie po wystawieniu ocen, nie trzeba już chodzić do szkoły? Znamy odpowiedź!

Skandynawskie kryminały, które mrożą krew w żyłach do ostatniej minuty | To Się Kręci

Chodzenie do szkoły po wystawieniu ocen

Czy po wystawieniu ocen trzeba chodzić do szkoły? Choć po wystawieniu ocen lekcje są luźniejsze, to okazuje się, że w żadnym statusie, ani ustawie nie znajdziemy formalnego przyzwolenia na to, aby uczeń mógł opuszczać zajęcia po otrzymaniu ocen. Najlepiej w tej kwestii dogadać się ze swoim nauczycielem.

Obecność w szkole po wystawieniu ocen

Czy po wystawieniu ocen liczy się frekwencja? Czy ważna jest obecność? Gdy oceny z poszczególnych przedmiotów i z zachowania zostały już wystawione, a także zatwierdzone na radzie pedagogicznej - nie można ich już zmienić. Nauczyciele mimo to mogą sprawdzać listę obecności, ponieważ jest to ich obowiązek.

ZOBACZ TAKŻE: Świadectwo z czerwonym paskiem - ZASADY. Jakie są wymagania w 2024 roku?

Zmiana oceny po wystawieniu

Czy można zmienić ocenę po wystawieniu? Tak, ale tylko wtedy gdy nie została ona zatwierdzona na radzie pedagogicznej. Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z nauczycielem od danego przedmiotu i upewnić się, czy jest możliwa szybka zmiana oceny końcowej.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...