Legalna marihuana do celów rekreacyjnych

i

Autor: canva.com Legalna marihuana do celów rekreacyjnych

Legalizacja marihuany może pomóc w walce z narkomanią. Zaskakujące słowa psychoterapeutki uzależnień

2021-10-25 14:01

Włochy i Niemcy coraz bliżej zalegalizowania marihuany. Czy w Polsce dojdzie do podobnego ruchu? Czy marihuana powinna być legalna, nie tylko jako środek leczniczy? A może kary za jej posiadanie powinny być surowsze? Tym tematem postanowił zająć się Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe.

Legalizacja marihuany może pomóc w walce z narkomanią. Zaskakujące słowa psychoterapeutki uzależnień. Papierosy i alkohol są w Polsce ogólnie dostępne. Marihuana znajduje się jednak na czarnej liście. Luksemburg chce zalegalizować użycie i uprawę marihuany na własny użytek. Taka zmiana w Polsce przyniosła by wiele korzyści. W aresztach nie byliby zamykani ludzie którzy zostali zatrzymani za posiadanie niewielkich ilości. Dodatkowo na legalną marihuanę mógłby być nałożony podatek, z którego państwo czerpało by zysk. Kolejnym powodem jest jakość marihuany kupowanej na czarnym rynku. Często jest niesprawdzona a w i wielu przypadkach to syntetyczna marihuana która potrafi zrobić prawdziwe spustoszenie w psychice. Tego rodzaju specyfików należy unikać, ponieważ wywołują szereg objawów niepożądanych: poczucie odrealnienia, halucynacje, utratę kontroli nad swoimi zachowaniami, agresję czy palpitacje serca.

SuperNove Horror Story: posłuchaj przerażających historii w Tygodniu Grozy!

SuperNova LIVE - takiego koncertu Roksany Węgiel jeszcze nie widzieliście!

Legalizacja marihuany może pomóc w walce z narkomanią. Zaskakujące słowa psychoterapeutki uzależnień

Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe postanowił poruszyć ten temat. Do rozmowy zaprosił Prezesa stowarzyszenia Wolne Konopie Andrzeja Dołeckiego oraz psychoterapeutkę uzależnień ze stowarzyszenia MONAR Jagodę Władoń-Wilecką. Dołecki powiedział, że te wszystkie zakazy są oparte na pewnej konwencji ONZ-owskiej, którą ratyfikowało większość krajów. Ta konwencja zabrania krajom należącym do ONZ czerpania korzyści z handlu narkotykami. Ostatnio wyłamała się Kanada i Urugwaj i zaczęli wprowadzać sklepy gdzie normalnie od 21 roku życia można pójść i kupić sobie marihuanę, dostać na to paragon czy nawet fakturę.

Ekspert od leczenia otyłości: "Dzieci nie ćwiczą w szkole, bo się wstydzą". Czy lekcje WF-u mają sens?

Psychoterapeutka Jagoda Władoń-Wilecka uważa, że należałoby się zająć legalizacją, ale jeśli legalizacją to przy bardzo precyzyjnej regulacji przepisów, które miałyby obowiązywać. Dotyczyłoby to dopuszczanej zawartości THC. Istotnym dla nas jako terapeutów obszarem jest depenalizacja przepisów, czyli niekaranie za posiadanie marihuany w takim wymiarze, jaki teraz obowiązuje. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.