sklep

i

Autor: KPP Złotów Większość Polaków musi oszczędzać na jedzeniu!

Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 31.10? Które sklepy otwarte są tego dnia?

2021-10-30 10:07

Od 2020 obowiązuje w Polsce zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków, kiedy można normalnie zrobić zakupy. Czy należy do nich niedziela 31 października, czyli dzień przed dniem Wszystkich Świętych? Czy sklepy są tego dnia otwarte czy zamknięte? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Czy jest niedziela handlowa 31.10? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Choć od 2020 roku zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele miesiąca, to istnieją wyjątki od tych przepisów. W ciągu roku jest kilka niedziel handlowych, a ich daty zostały ustalone odgórnie. Wyznaczono je w pobliżu najważniejszych świąt i wydarzeń, by każdy miał czas na zrobienie większych zakupów, na przykład przed Wielkanocą. W 2021 roku przewidziano siedem niedziel handlowych. Tym razem jednak, pomimo tego iż w poniedziałek 1 listopada mamy święto, 30.10 nie jest niedzielą handlową. Tego dnia największe sklepy powinny być zamknięte.

Niedziela 31 października jest niedzielą niehandlową. Pozamykane będą więc centra handlowe, większość supermarketów i innych sklepów wielkopowierzchniowych.

Które sklepy są otwarte 31 października?

31 października poprzedza dzień Wszystkich Świętych, ważny dla wielu Polaków. W związku z tym Biedronka zadecydowała o zamknięciu tej niedzieli wszystkich swoich sklepów. Zamknięte będą także te sklepy, które mają status placówki pocztowej i które w ostatnich niedzielach były otwarte.

Otwarte z kolei będą markety Lidl, (te które mają status placówki pocztowej). 31 października pozostaną otwarte dla klientów.

Dzień przed Wszystkimi Świętymi otwarte także będą sklepy sieci Aldi (10-17:30), Auchan (najczęściej 8-21), większość obiektów Carreforur (9-14) oraz Kaufland (9-20).

Przypominamy, iż w tym dniu otwartych będzie także wiele mniejszych sklepów osiedlowych.

W 2021 roku czekają nas jeszcze dwie niedziele handlowe - wtedy otwarte będę wszystkie sklepy łącznie z największymi galeriami handlowymi. Otwarte one będą w okresie przedświątecznym, czyli 12 i 19 grudnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Źródło: Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 31.10? Które sklepy otwarte są tego dnia?