zakupy

i

Autor: pixabay.com zakupy

Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 27.06? Które sklepy otwarte są tego dnia?

2021-06-22 14:17

Od 2020 obowiązuje w Polsce zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków, kiedy można normalnie zrobić zakupy. Czy należy do nich niedziela 27 czerwca? Czy sklepy są tego dnia otwarte czy zamknięte? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Czy jest niedziela handlowa 27.06? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Choć od 2020 roku zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele miesiąca, to istnieją wyjątki od tych przepisów. W ciągu roku jest kilka niedziel handlowych, a ich daty zostały ustalone odgórnie. Wyznaczono je w pobliżu najważniejszych świąt i wydarzeń, by każdy miał czas na zrobienie większych zakupów, na przykład przed Wielkanocą. W 2021 roku przewidziano siedem niedziel handlowych. Czy niedziela 27 czerwca należy do tych wyjątków? Czy tego dnia sklepy są otwarte czy zamknięte? Informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Przeczytaj też: WSZYSTKIE SKLEPY NIECZYNNE W NIEDZIELE - rząd chce zamknąć nawet Żabki

Euro 2020: Tajemnicze ŻELAZKO Mateusza Borka i OGON BYKA
Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?

Czy są otwarte sklepy 27 czerwca?

Czy niedziela 27 czerwca jest niedzielą handlową? Tak, data 27 czerwca została wpisana jako jeden z wyjątków w ustawie o zakazie handlu. Dzień ten wybrano najprawdopodobniej ze względu na rozpoczynające się wakacje. W niedzielę, 27 czerwca, będziemy mogli zrobić najpotrzebniejsze zakupy przed letnią przerwą od szkoły. Tego dnia wszystkie sklepy są otwarte w standardowych godzinach.

Źródło: Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 27.06? Które sklepy otwarte są tego dnia?