Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga?

i

Autor: canva.com Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga?

Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga?

2021-11-03 13:53

Coraz młodsi trafiają na alkoholowe odwyki. Czy to wina rodziców, kolegów, a może systemu? Dlaczego młodzi ludzie nie wyobrażają sobie dziś imprezy bez napojów wyskokowych? Tym tematem postanowił zająć się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga? Młodzi ludzie już nie wyobrażają sobie zabawy bez alkoholu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że piją coraz młodsi. Coraz częściej możemy usłyszeć o kilkuletnich dzieciach które musiały korzystać z pomocy specjalistycznych ośrodków. Na pewno jednym z czynowników który wpływa na to, że coraz młodsi sięgają po alkohol jest presja ze strony znajomych. Nastolatek chce się przypodobać nowym znajomym, pokazując na przykład ile może wypić. Często takie szpanowanie, kończy się w specjalistycznych ośrodkach, ponieważ młodzi ludzie nie potrafią poradzić sobie z emocjami.

SuperNova LIVE: kolejne wideo z koncertu Ani Wyszkoni - artystka tak rozgrzewała się przed wykonem [KULISY]

SuperNova LIVE: Roksana Węgiel w utworze Korona

Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga?

Artur Jarząbek postanowił zając się tym tematem w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił psychoterapeutkę uzależnień ze stowarzyszenia MONAR Jagodę Władoń-Wilecką. Pracujemy z takimi osobami i wyprowadzamy je na prostą. Czym wcześniej zainicjuje się kontakt z substancjami psychoaktywnymi czy alkoholem tym te szkody zdrowotne są głębsze. Nieukształtowana osobowość, niedojrzała psychika to różnego rodzaju zaburzenia osobowości. Z części udaje nam się je wyprowadzić, z częścią będą musiały mierzyć się do końca życia.

Sanah ogłosiła długą przerwę od muzyki. Ujawniła tajemnicę na koncercie!

Władoń-Wilecka powiedziała, że najmłodsi pacjenci w ich ośrodku mieli po 6 lat. Bardzo często to dzieci osób, które same były uzależnione albo alkoholików, albo z rodzin narkomańskich, albo dzieci, które były pozostawione same sobie, i w związku z tym nawiązały kontakt z takimi, a nie innymi środowiskami. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Coraz więcej młodych trafia na alkoholowe odwyki. Czy alkohol wśród młodzieży to już prawdziwa plaga? Supernova w samo południe" on Spreaker.