Karambol w Czechach

i

Autor: Fot. screen YouTube David da Vid / https://www.youtube.com/channel/UCsQ_EMo7vo5P6O1pRi0oKpw Karambol w Czechach

Ciężarówki miażdżą auta osobowe - zobaczcie nagranie z karambolu [WIDEO]

2022-01-22 20:32

W wypadku około, 30. kilometrów od Pragi, brało udział kilkadziesiąt pojazdów, w tym wiele ciężarówek. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widzimy, jak ciągniki siodłowe z naczepami rozbijają stojące na poboczu osobówki. Wideo znajdziecie w naszym artykule.

Do groźnego karambolu w Czechach doszło w czwartek, 20. stycznia w odległości 33 kilometrów od Pragi. Tego dnia warunki na drodze były bardzo trudne - wichura i intensywne opady śniegu ograniczały widoczność, a jezdnia szybko stała się śliska. W pewnym momencie auta zaczęły wpadać na siebie jedno po drugim. Z doniesień czeskiej policji wynika, że w karambolu brało udział około 40 pojazdów, w tym ciężarówki z naczepami. To właśnie one powodowały największe szkody. Ciężkie pojazdy nie były w stanie wyhamować i wbijały się w osobówki. Niedawno do sieci trafiło nagranie jednego z uczestników karambolu. Znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Międzynarodowa kariera pączka – poznaj różne „oblicza” pączków

Ciężarówki wpadają w poślizg i uderzają w auta

Na YouTube opublikowano nagranie z karambolu. Zderzenia rejestrowała kamera zamontowana w jednym z samochodów. Jego kierowca dla bezpieczeństwa wysiadł z auta i stanął za barierką oddzielającą jezdnię od pobocza. Tak samo uczyniło wielu innych. Po chwili pierwsza ciężarówka uderza w samochód osobowy. Zobaczcie, jak to wyglądało.

W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie zginął. Rozmiary wypadku były jednak ogromne. Na Twitterze policji napisano, że rozbite samochody zajmowały 150. metrowy odcinek jezdni.

Źródło: Ciężarówki miażdżą auta osobowe - zobaczcie nagranie z karambolu [WIDEO]