Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Chciał ograniczyć dzieciom internet – przez przypadek wyłączył go w całym mieście!

2022-02-21 9:36

Wielu rodziców martwi fakt, że ich pociech spędzają za dużo czasu w internecie. Oczywiście można próbować ograniczyć swoim dzieciom dostęp do internetu poprzez włączenie blokady rodzicielskiej na konkretne strony internetowe lub ustalając godziny korzystania z internetu. Metoda, którą zastosował ten ojciec spowodowała, że internet straciło całe miasteczko!

Odciął dostęp do internetu mieszkańcom miasteczka

Ta nietypowa sytuacja miała miejsce we Francji, a dokładniej w Nowej Akwitanii. Ojciec, chcąc zabronić dzieciom korzystania z internetu w ciągu nocy, nieświadomie zablokował dostęp do internetu mieszkańcom na terenie dwóch pobliskich gmin. Kiedy zaskoczeni brakiem internetu sąsiedzi zaczęli zgłaszać nietypową sytuację, lokalne władze przeprowadziły małe śledztwo w tej sprawie i dotarły do „źródła awarii”.

Okazało się, że troskliwy ojciec, by zapewnić dzieciom spokojny sen bez dostępu do internetu użył urządzenia zagłuszającego pasma wielu fal, aby odciąć połączenie internetowe w swoim domu. Problem w tym, że używanie tego typu „zagłuszaczy” jest nielegalne we Francji. Tego typu urządzenia, jeśli są wystarczająco mocne, zakłócają sygnały telekomunikacyjne na różnych pasmach. Jak się okazało mężczyzna przez dłuższy czas nie był świadomy, że używając tego urządzenia wyłączył internet w dwóch gminach, w tym w swoim miasteczku Messanges. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone przez Narodową Agencję Częstotliwości bezbłędnie wskazało winnego. Mężczyźnie za użycie tego urządzenia grozi spora kara. Jeśli sąd nie uzna żadnych czynników łagodzących, francuz spędzi w więzieniu pół roku oraz będzie musiał zapłacić karę w wysokości 30 tysięcy euro.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Suwałki. Wnuczek wyrzucił babcię z balkonu, nie pójdzie do więzienia
Źródło: Chciał ograniczyć dzieciom internet – przez przypadek wyłączył go w całym mieście!