Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?

Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?

2021-10-14 17:20

Brakuje używanych samochodów! Polacy chcą sprowadzać, ale nie mają skąd. Na nowe samochody trzeba dziś czekać długimi miesiącami, więc wzrósł popyt na auta używane. Dlatego eksperci odnotowują w ostatnich miesiącach ogromne zapotrzebowanie na auta z rynku wtórnego. Niestety tych również zaczyna brakować...

Polacy na potęgę sprowadzają samochody z Niemiec, ale tych zaczyna brakować. Z powodu trudnej sytuacji na rynku nowych aut wzrosło zainteresowanie pojazdami z drugiej ręki. Rodacy ściągają głównie auta zza zachodniej granicy. - Import samochodów używanych z Niemiec się zmniejszył. To dotyczy nie tylko rynku niemieckiego, ale wszystkich rynków europejskich, z których sprowadzamy samochody - mówi Wojciech Drzewiecki z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Czytaj także: Kolejna PODWYŻKA cen paliw już na dniach! Ceny złamią psychologiczną granicę [CENY]

Tylko w ostatnim miesiącu do Polski sprowadzono aż o 8 proc. mniej używanych pojazdów niż w analogicznym miesiącu rok temu. - Sytuacja trudna na rynku samochodów nowych powoduje, ze ta wymiana stanęła. Jak nie ma wymiany, to znaczy, że nie pojawiają się auta na rynku wtórnym. A jak nie ma aut na rynku wtórnym, to oczywiście nie jesteśmy w stanie ich sprowadzić do Polski - dodaje Drzewiecki. Wkrótce sytuacja ma być jeszcze trudniejsza. - Zapowiedzi, które się pojawiają ze strony producentów mówią, że problemy z dostępnością aut mogą trwać nawet cały przyszły rok - dodał ekspert.

Od początku roku Polacy sprowadzili ponad 700 tysięcy używanych aut. 60 procent z nich pochodzi z Niemiec.

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychologa?
Źródło: Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?