Czereśnie

i

Autor: Shutterstock.com Czereśnie

Ceny czereśni SZOKUJĄ! Za kilogram trzeba zapłacić... 260 złotych!

2022-05-08 10:26

Internet obiegło zdjęcie z targu, na którym widzimy czereśnie i wetkniętą w nie tabliczką z ceną, z której wynika, że za ten przysmak sprzedawca liczy sobie… 260 zł za kilogram. Czy to prawda? Jak się okazuje obecnie ceny czereśni są naprawdę wysokie i ceny w okolicach 200 złotych nie powinny dziwić. Jaki jest tego powód?

Polacy, którym zamarzy się wiosna lub nawet lato na talerzu, muszą szykować się na spore wydatki. Jak się okazuje świeże warzywa i owoce mają swoją cenę, pomimo tego, iż w końcu rozpoczyna się na nie sezon. Na bazarkach czerwienią się już truskawki, na razie z importu. Cena – 10-12 zł za kilogram. Wkrótce pojawią się pierwsze polskie owoce – szklarniowe. Na bazarach pojawiają się już także owoce, których jeszcze w Polsce nie ma. Takie jak np. czereśnie. Internet odbiegło zdjęcie, na którym widać, iż za kilogram czereśni trzeba zapłacić... 260 złotych...

Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że czereśnie to prawdziwy rarytas i niemal każdemu kojarzą się z ciepłem, latem, wakacjami na wsi. Są naturalnie słodkie i są doskonałym źródłem witaminy C i innych związków, które pozwalają nam chronić się przed infekcjami i chorobami. Nic dziwnego, iż jedno zdjęcie wywołało w internecie taki szok. Skąd jednak wzięła się taka wysoka cena?

Obecnie sprzedawane czereśnie, które są oferowane w naszym kraju, nie pochodzą z Polski. Są one importowane, np. z Hiszpanii. Jeśli więc ktoś chce już teraz ich spróbować, może to zrobić. Jednak trzeba mieć bardzo gruby portfel - cena jest oszałamiająca, jak podaje Fakt – kilogram tych owoców kosztuje 170 zł – i to w hurcie. Właśnie dlatego, ceny za ponad 200 złotych są jak najbardziej realne, chociaż czereśnie obecnie ciężko znaleźć na straganach.

Zdjęcie na początku wywołało oburzenie wśród internautów. Następnie zaczęła się dyskusja skąd taka cena. Wiele osób zdaje sobie jednak sprawę, iż czereśnie, kiedy będzie na nie sezon, wcale nie będą kosztować aż tyle ile kosztują obecnie.

"Mam 2 słoiki z kompotem czereśniowym. Myślicie, że powinienem wynająć dla nich skrytkę depozytową?", pisze jeden z internautów.

"Wymienię ziemię na czereśnie. Duże hektary. Tylko poważne oferty.", brzmi kolejny wpis.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kiedy jest sezon na czereśnie w Polsce? Faktycznie, początek maja to jeszcze nie czas na te owoce. Czereśnie możesz kupić w czerwcu oraz na początku lipca. Choć są dostępne tylko miesiąc, ich zbiory są zawsze obfite. Warto więc jeszcze nie tracić nadziei - z pewnością uda się "upolować" czereśnie za o wiele niższą cenę.

Czereśnie tylko dla bogaczy? Ciekawe, jak poradziłby sobie z tym niezwykle zaradny Albert z ESKI ;)

Posłuchajcie odcinka WKRĘTARKI, w którym próbował dorobić na 2 kg czereśni...

Listen to "Wojtuś bez szmalu" on Spreaker. Źródło: Ceny czereśni SZOKUJĄ! Za kilogram trzeba zapłacić... 260 złotych!