Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!

2021-07-14 9:44

Lato nadciągnęło i gorące dni dają się nam już mocno we znaki. Brak deszczu, żar lejący się z nieba i piekące słonce, sprawiają, że czujemy się coraz gorzej. Rozleniwieni i spokojni zapominamy o zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu na ekstremalne sytuacje. Jedną z nich jest nadejście burzy, która potrafi zaskoczyć nas w najgorszych momentach. Jednym z nich jest jazda samochodem! Jak należy się zachować w czasie burzy, gdy jesteśmy w aucie?

Burza to zjawisko atmosferyczne, które potrafi zaskoczyć nas w wielu sytuacjach. Czasem możemy jednak przewidzieć opady i się na nie dobrze przygotować. Jedną z najpopularniejszych stron, która pokazują, gdzie można znaleźć burzę to burze.dzis.net. Można wpisać swoją lokalizację lub udostępnić ją w telefonie bądź komputerze. Następnie ustawić radar od 10 do nawet 300 kilometrów i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma żadnych burz. To pozwoli nam uniknąć jazdy autem w strugach deszczu. Co jednak zrobić, jeśli nie udało nam się przewidzieć burzy i zaskoczyła nas ona w czasie jazdy? Istnieje kilka ważnych wskazówek, które mogą nawet uratować ludzkie życie!

Daria Marcinkowska od Love Blind zaśpiewała głosem Amy Winehouse! [TYLKO U NAS]

Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!

Jeśli w czasie jazdy ,,złapała" nas burza, to warto zatrzymać się na poboczu. W padających strugach deszczu możemy nie zauważyć przechodnia, czy zwierzęcia na drodze. To z kolei prowadzi do wypadków! Wybierając miejsce na postój, zawsze pamiętamy, by w naszym otoczeniu nie było drzew! Przyciągają one pioruny, a silny wiatr może połamać gałęzie, które spadając, mogą przygnieść nasze auto i nas samych! Nie otwierajmy okien w samochodzie w czasie burzy, a jeśli musimy dalej się przemieszczać, to ograniczmy prędkość i dostosujmy się do jazdy z innymi kierowcami. Może się zdarzyć, że przy złych warunkach widoczności inni kierowcy używać będą świateł awaryjnych, by poprawić widoczność pojazdu.

Źródło: Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!