Branża koncertowa podnosi się po pandemii. Jak wiele stracili?

i

Autor: canva.com Branża koncertowa podnosi się po pandemii. Jak wiele stracili?

Branża koncertowa podnosi się po pandemii. Jak wiele stracili?

2021-06-30 12:48

Jednym z najbardziej poszkodowanych sektorów podczas pandemii jest branża koncertowa. Zaczynając od artystów którzy nie mogli pracować są również osoby odpowiedzialne za logistykę oraz obsługę techniczną.

Branża koncertowa podnosi się po pandemii. Jak wiele stracili? Od 4 czerwca można już organizować koncerty plenerowe, na podstawie rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jeśli miejsca są numerowane na widowni zobaczymy tylko 50% zajętych miejsc. We wszystkich imprezach, które odbywają się na zewnątrz może uczestniczyć tylko 250 osób przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych muszą mieć zasłoniętą buzie i nos. Dodatkowo nie będą mogli spożywać napojów oraz posiłków. Wiele osób na czas pandemii musiało się przebranżowić. Jak możemy przeczytać jeden z wpisów na Facebooku z czegoś trzeba żyć, więc rzuciłem muzykowanie.

Czego NIE WOLNO przywozić z wakacji? Za te rzeczy możesz mieć problemy!

Czy latem będzie można organizować wesela, koncerty i inne imprezy masowe?

Branża koncertowa podnosi się po pandemii. Jak wiele stracili?

Artur Jarząbek postanowił przyjrzeć się bliżej temu tematowi w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił menadżera zespołu Feel Marcina Bacharę, który jest jednocześnie przedstawicielem Izby Gospodarczej Menadżerów Artystów Polskich oraz Zuzannę Oses z Good Taste Production. Bachara uważa, że obostrzenia przy imprezach plenerowych są nie do końca precyzyjnie zawarte w rozporządzeniach. Z jednej strony od 29 czerwca możemy wpuścić pod scenę 500 osób niezaszczepionych, a zaszczepionych możemy wpuścić, ile chcemy. My jako organizatorzy nie mamy jak tego weryfikować, nie możemy zmuszać ludzi, aby pokazywali nam certyfikat, dla każdego jest to prywatna sprawa.

Matura 2021 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matury?

Oses powiedziała, że branża cały czas bierze pod uwagę powrót kolejnej fali pandemii. Są artyści, którzy pojawili się w czasie pandemii, na przykład Sanah. Cały czas śledzimy wszelkie doniesienia i aktualizacje rządu, które ułatwiają nam organizację wydarzeń. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.