Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet / Pixabay.com

Brak TEGO produktu spowoduje zamknięcie większości sklepów w Rosji?

2022-03-17 13:37

Chociaż ta informacja może wydać się zaskakująca to brak tego produktu na rynku Rosyjskim może doprowadzić do zamknięcia wielu sklepów. Rosja zmaga się z problemem dostępności wielu produktów. Jeśli zastanawiacie się, jaki na pozór nieistotny produkt może zatrzymać Rosyjską gospodarkę to odpowiedź znajdziecie w artykule.

Brak tego produktu może zniszczyć Rosyjską gospodarkę?

Z tym produktem mamy do czynienia niemalże codziennie i chociaż może wydawać się to nieco absurdalne to niedobór tego produktu może znacznie utrudnić życie przedsiębiorcom lub doprowadzić do zamknięcia się wielu sklepów. Tym niezwykle ważnym produktem jest papier do kas fiskalnych. Niedobór tego papieru prawdopodobnie już wkrótce dotknie rosyjskie sklepy, a to może oznaczać paraliż handlu. Stanie się tak, ponieważ Rosja jest uzależniona od zewnętrznych dostawców tego produktu.

Obecnie jednym z najbardziej odczuwalnych dla Rosji i jej mieszkańców efektów sankcji są deficyty lub braki wielu popularnych towarów, które do tej pory sprowadzano z innych krajów. W ramach sankcji wielu producentów przestało sprzedawać swoje produkty w Rosji. Jednym z takich produktów jest papier do kas fiskalnych, niezbędnych do elektronicznego ewidencjonowania towaru. Zdaniem ekspertki z Ośrodka Studiów Wschodnich już w pierwszych dniach wojny zdrożał on kilkukrotnie, a obecnie jego zapasy są na wyczerpaniu.

Rosja po inwazji na Ukrainę będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami ekonomicznymi, począwszy od ogromnej inflacji i spadku wartości rubla. Kończąc na deficycie niektórych towarów, zamykanie zachodnich fabryk i sklepów, czy paraliż transportu międzynarodowego. Bez paragonu legalna sprzedaż artykułów nie jest możliwa.

Jak informuje Iwona Wiśniewska, ekspertka z Ośrodka Studiów Wschodnich, większość tego towaru dostarczały do Rosji Niemcy (60-70 proc.), przy czym w ostatnich dniach najwięksi dostawcy wycofali się ze współpracy z Rosją, a część z pozostałych mocno zredukowała przesyłane wolumeny.

Zaskakująco papier do kas fiskalnych nie jest zwykłym papierem. Obecnie prawie wszystkie urządzenia fiskalne dostępne na rynku, drukują za pomocą specjalnego mechanizmu termicznego. Do jego funkcjonowania niezbędny jest papier termiczny. Papier do kas fiskalnych składa się z papieru bazowego oraz termoczułej emulsji. Warto pamiętać, że wiele placówek sprzedaży detalicznej nie może funkcjonować bez kas fiskalnych. Niedobór tego produktu grozi to zamknięciem niektórych sklepów albo sprzedawaniem towarów na czarno, bez ewidencji. Długofalowy brak tego produktu może oznaczać paraliż handlu w Rosji i utrudniony dostęp do podstawowych produktów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Koniec noszenia maseczek od 1 kwietnia? Jest rekomendacja ministra zdrowia

Wojna rozgrywa się również online! Jak walczyć z dezinformacją? Co czujemy w obliczu zagrożenia? Włącz podcast i posłuchaj ekspertów!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker. Źródło: Brak TEGO produktu spowoduje zamknięcie większości sklepów w Rosji?