Jesień w Polsce

i

Autor: Albin Marciniak/East News

Bomba ciepła nadchodzi. W październiku zrobi się naprawdę gorąco!

Zmiana w prognozach pogody to nie żart. Do Polski nadchodzi bomba ciepła, która całkowicie zmieni naszą codzienność. Wskaźniki na termometrach znowu pokażą ponad 20 stopni! Wiemy, kiedy spodziewać się bardzo wysokich jak na tę porę roku temperatur. Kulminacja gorąca zbliża się wielkimi krokami.

Pogoda w październiku cały czas się zmienia. Na nasze szczęście - na korzyść. Od kilku dni złota jesień możliwa jest do zaobserwowania w całej jej okazałości, a jak podają synoptycy, to nie koniec miłych niespodzianek. Upał powraca do Europy, a tym samym i w Polsce musimy być przygotowani na prawdziwą eksplozję ciepła. Coraz więcej modeli umożliwiających ułożenie prognoz pogody sugeruje, że już na dniach czeka nas wybuch babiego lata. To oznacza, że wskaźniki na termometrach znacznie poszybują w górę, a mieszkańcy będą mogli raczyć się kąpielami w promieniach słonecznych podczas spacerów w otoczeniu spadających liści. Znamy już nawet datę, kiedy czeka nas kulminacja ciepła w październiku. Temperatury znowu przekroczą 20 stopni. To idealny czas na zaplanowanie aktywności na świeżym powietrzu. Taka okazja może się już nie powtórzyć.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Ile stopni 1 listopada i czy będzie padać deszcz?

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2

Upał w październiku

Może słowo upał jest lekkim nadużyciem, jednak takie temperatury w październiku to naprawdę rzadkość. Tym bardziej, kiedy weźmiemy pod uwagę ostatnie tygodnie, które przyniosły bardzo silne ochłodzenie. Jak wskazują synoptycy, bomba ciepła zawita do Polski już w drugiej połowie miesiąca. Najwyższe wartości na termometrach powinny zostać odnotowane w okresie od 16 do 20 października 2022 roku. Najcieplej będzie w południowej części naszego kraju. Tam wskaźniki na termometrach pokażą powyżej 20 stopni. Prognozowana jest nawet temperatura na poziomie 24!

Sonda
Lubisz jesień?