Bity przez ojca zabijał miliony ludzi! Józef Stalin jako bestia wszechczasów? [ZBRODNIARZ I KARA]

i

Autor: Radio SuperNova Bity przez ojca zabijał miliony ludzi! Józef Stalin jako bestia wszechczasów? [ZBRODNIARZ I KARA]

Bity przez ojca zabijał miliony ludzi! Józef Stalin jako bestia wszechczasów? [ZBRODNIARZ I KARA]

2022-09-16 15:21

Historia nie zna człowieka, na którego rękach byłoby więcej krwi. Był monstrualnym wytworem partii komunistycznej. Jego mottem było hasło: Cel uświęca środki. Był przebiegły, cyniczny, szydził z ludzkiego życia. Nigdy jedna osoba nie miała tak ogromnej władzy nad całym państwem. Kim był Józef Stalin, człowiek na którego polował cały świat z wyjątkiem ZSRR.

Listopad rok 1991. Po załamaniu się komunizmu, powraca wolność w Moskwie i całym kraju. W 40 lat po śmierci, Stalin wciąż żyje w sercach i umysłach Rosjan. Stworzony przez niego mit jest tak potężny, że są ludzie którzy mogą zamienić wolność, na jego dyktaturę. Stalinowska technika manipulowania ludźmi była skuteczna. Jej korzenie tkwiły w rewolucji Bolszewickiej 1917 roku. Kontrola środków masowego przekazu to klucz do sukcesu. Lenin obiecuje chłopom ziemie, robotnikom fabryki a wszystkim raj na ziemii. W swoim przesłaniu Lenin powtarza hasła wszystkich rewolucji:

Na pohybel tym którzy tuczą się kosztem innych. Malkontentom. Robotnicy łączcie się w walce. To Was wzywamy

W 1924 roku umiera Lenin. Władzę przejmuje Stalin. Teraz on musi znaleźć sposób, aby zdobyć serca i umysły mieszkańców ZSRR. Od tej pory nikt nie będzie miał prawa krytykować jego polityki. Jedynie Stalin jest w stanie poprowadzić naród ku chwale. Stworzy kolosalną iluzję.

Dyktator Rosji wykorzysta każdego malarza, architekta, budowlańca. Na początek tworzy ministerstwo ideologii, które pilnuje, aby każde dzieło utrwalało mit. Jednym z pierwszych przedsięwzięć Stalina, aby zmanipulować ludzi, staje się stworzenie pierwszej sieci radiowej. We wszystkich, nawet w najbardziej oddalonych od stolicy wioskach, ludzie słuchają głosu Moskwy. Ci którzy słuchają zagranicznych rozgłośni radiowych, będą z rozkazu Stalina rozstrzeliwani.

Listen to "Był katowany przez ojca, więc zemścił się zabijajćącludzi? Józef Stalin - największy zbroniarz wojenny? [ZBRODNIARZ I KARA]" on Spreaker.