Po tarczy antyinflacyjnej, rząd szykuje kolejną tarczę - antyputinowską

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Po tarczy antyinflacyjnej, rząd szykuje kolejną tarczę - antyputinowską

Będzie TARCZA ANTYPUTINOWSKA! Co się w niej znajdzie?

2022-03-11 10:02

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził w czwartek, iż rząd pracuje nad rozwiązaniami, które określane są jako "tarcza antyputinowska". Znaleźć mają się w niej rozwiązania, które mają pomóc Polakom, którzy zmagają się z ekonomicznymi skutkami wojny w Ukrainie. Co może znaleźć się w TARCZY ANTYPUTINOWSKIEJ?

Tarcza ma pomóc Polakom przetrwać sytuację gospodarczą wywołaną przez inwazję na Ukrainie. Rozwiązania, nad którymi pracuje rząd, mają dotyczyć zarówno gospodarki, podatków, jak i bezpieczeństwa. - "Pracujemy nad tymi rozwiązaniami. One będą się składały z różnych elementów, a o jednym z nich dyskutowaliśmy już teraz" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Co dokładnie znajdować się będzie w "tarczy antyputinowskiej"? Najbardziej prawdopodobne jest przedłużenie tarczy antyinflacyjnej. Początkowo rząd planował, że będą obowiązywać do końca lipca. Przypomnijmy, iż nie tak dawno rząd obniżał też ceny paliwa, jednak przy obecnym poziomie nikt już o tym nie pamięta. Niewykluczone też, że w ramach tarczy antyputinowskiej poprawiony zostanie Polski Ład. W momencie jej wejścia pojawiało się wiele niejasności, przez które wiele osób miało problemy. Tarcza antyputinowska ma także poprawiać kilka z tych elementów. Szef polskiego rządu podkreślił także, że "nie chcemy wszystkiego pokrywać tylko z naszej obniżki podatku VAT, obniżki akcyzy". Jak dodał premier Mateusz Morawiecki: "Chcemy zastąpić te rosyjskie surowce naturalne, bo Rosja okazała się zbójeckim, barbarzyńskim państwem".

Jak zapowiedział premier, w tarczy antyputinowskiej znajdować się będą różne rzeczy. Nie tylko takie, które można zrealizować w Polsce, ale także takie w których pomóc ma nam Unia Europejska.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Rozwiązania z tarczy antyputinowskiej mają dotyczyć również kwestii bezpieczeństwa. Rząd uważnie przygląda się roli, jaką w konflikcie w Ukrainie pełni tamtejsza obrona terytorialna. Możliwe więc, że tarcza będzie poszerzeniem ustawy o obronie ojczyzny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kryzys, inflacja, nieprzewidziane wydatki? Ratunkiem może być fundusz awaryjny. Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak go stworzyć i jak z niego korzystać!

Listen to "Fundusz awaryjny – dlaczego musisz go mieć?" on Spreaker. Źródło: Będzie TARCZA ANTYPUTINOWSKA! Co się w niej znajdzie?