Polska - Rosja

i

Autor: CyfraSport Polska - Rosja

Baraże MŚ 2022: Rosjanie chcą odszkodowania! Skandaliczne słowa po decyzji CAS

2022-03-23 12:59

Zapowiedź walki o odszkodowanie i innych rekompensat za wykluczenie Rosji z baraży do Mistrzostw Świata 2022 wywołały oburzenie! Dyrektor Rosyjskiego Związku Piłkarzy Aleksander Zotow odniósł się do decyzji CAS. Zdaje się, że Rosjanie nadal nie rozumieją powodów, dlaczego ich kadra może najwyżej zorganizować gierkę sama ze sobą.

FIFA zdecydowała się wykluczyć Rosję z możliwości walki w barażach do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Rosjanie nie chcieli się z tym pogodzić i złożyli wniosek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), z nadzieją, że zakaz gry zostanie cofnięty. Dyrektor Rosyjskiego Związku Piłkarzy Aleksander Zotow odniósł się do decyzji trybunału, który kilka dni temu odrzucił wniosek o możliwość przeniesienia meczu Rosja-Polska w barażach. Jego niezadowolenie i słowa, które wypowiedział wywołały oburzenie. Mimo że od niespełna miesiąca rosyjskie wojska bombardują ukraińskie domy, szpitale, przedszkola, mordują cywili i dzieci jego zdaniem wykluczenie Rosjan było bezpodstawne. Zotow ma między innymi wątpliwość w obiektywizm sędziów. Powiedział również, że są możliwości starania się o rekompensaty finansowe.

CZYTAJ TAKŻE: Iga Świątek liderką światowego rankingu?! Wszystko przez ruch Ashleigh Barty

Rosjanie chcą odszkodowania! Zotow wątpi w obiektywizm sędziów CAS

Aleksander Zotow postanowił odnieść się do decyzji CAS na łamach portalu sport-express.ru. Jak stwierdził: Sytuacja była taka, że tej opcji nie można było wykluczyć, jednak wciąż była nadzieja na pozytywny finał tej sprawy - mówił.

- Oczywiste jest, że nie udało się stworzyć grona obiektywnych sędziów. Nie widzę powodu, by pozbawiać Rosjan prawa do udziału w barażach. Cud się jednak nie wydarzył. Wciąż mamy pewne możliwości. Jeżeli roszczenia nie zastaną zaspokojone, może to oznaczać konieczność wypłaty rekompensaty pieniężnej i innych odszkodowań – stwierdził Zotow.

Zotow przyznał także, że odebranie Rosjanom możliwości walki o awans na MŚ 2022 było bezpodstawne.

- Zdecydowanie nie możemy się poddać. Po raz kolejny dokładnie przestudiowałem regulaminy i statuty FIFA i UEFA. Myślę, że FIFA nie miała powodów, by nas usunąć z rozgrywek. Po prostu nikt nie może nam zabronić uczestnictwa w meczach - zakończył.

Strażacy walczą z pożarami traw
Źródło: Baraże MŚ 2022: Rosjanie chcą odszkodowania! Skandaliczne słowa po decyzji CAS