Baby Shark

i

Autor: Fot. screen YouTube Pinkfong Baby Shark - Kids' Songs & Stories / https://www.youtube.com/channel/UCcdwLMPsaU2ezNSJU1nFoBQ Baby Shark

BABY SHARK dał wam w kość? MAMY ZŁĄ WIADOMOŚĆ!

2022-02-16 10:55

Wpadającą w ucho piosenkę dla dzieci wyświetlono na YouTube ponad 10 mld. razy, ale wiele osób zatyka uszy już po pierwszych jej taktach. Wszyscy oni muszą się jednak szykować na kolejne, potężne uderzenie "Baby Shark". O co chodzi? Przeczytajcie w naszym artykule.

Baby Shark Dance - na te słowa jedni zaczynają tańczyć, a inni zgrzytać zębami. Trwająca nieco ponad 2 minuty piosenka dla dzieci pojawiła się w serwisie YouTubue w 2016 roku, jako wersja z teledyskiem do utwory zamieszczonego rok wcześniej. Filmik wkrótce stał się internetowym wiralem, który podbił sieć. Szczególnie popularny stał się challenge, w ramach którego internauci i internautki z całego Świata wykonywali taniec zaprezentowany w wideo. Popularność kawałka może jednak przyprawiać o ból głowy. Charakterystyczną melodię i frazę "doo doo doo doo doo doo" w pewnym momencie można było bowiem usłyszeć niemal z każdego głośnika. Na początku 2022 roku Baby Shark Dance pobił absolutny rekord YouTube przekraczając barierę 10 mld. wyświetleń! Kanał Pinkfong, który zamieścił piosenkę w serwisie, idzie za ciosem. Wraz z Nickelodeon Animation przygotowuje pełnometrażowy film Baby Shark.

Największe skandale igrzysk olimpijskich

Baby Shark w pełnym metrażu

Wytwórnia Paramount+, do której należy Nickelodeon Animation, opublikowała na swojej stronę listę planowanych produkcji. Wśród nich znalazła się zapowiedź pełnometrażowego filmu opartego na Baby Shark Dance. Premierę zaplanowano na 2023 rok.

Taka decyzja nie powinna dziwić. Za popularnością krótkiego filmiku idą wielkie pieniądze. Jak informuje serwis businessinsider.com, sukces Baby Shark przyczynił się do wzrostu cen akcji głównego udziałowca Pinkfong - Samsung Publishing. W czerwcu 2021 roku notowania skoczyły o ponad 10% w ciągu jednego dnia po tym, jak Elon Musk napisał na Twitterze o wiralowym Baby Shark Dance.

Źródło: businessinsider.com

Źródło: BABY SHARK dał wam w kość? MAMY ZŁĄ WIADOMOŚĆ!