AZYLE DLA JEŻY - Warszawa. Gdzie się pojawiły? Do czego służą?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

AZYLE DLA JEŻY - Warszawa. Gdzie się pojawiły? Do czego służą?

2021-11-08 12:50

AZYLE DLA JEŻY - Warszawa. Nadeszła jesień i większość zwierząt zaczyna już zapadać w sen zimowy. Wśród nich są między innymi jeże. Te pożyteczne ssaki, potrzebują naszej szczególnej uwagi. Niektóre dzielnicy przygotowały specjalne ,,domki", w których jeże z warszawy będą mogły przezimować najbliższe miesiące. Gdzie się znajdują?

W trzech ursynowskich parkach powstaną cztery azyle dla jeży. Wygrodzony teren, pełen liści to naturalne schronienie, miejsce bytowania i hibernacji dla tych zwierząt. Od 2019 roku prowadzony jest rejestr siedlisk jeży na terenie Ursynowa. Mieszkańcy mogą zgłaszać lokalizacje siedlisk za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub portalu Warszawa 19115 (należy skorzystać z zakładki „MASZ POMYSŁ” dodając uwagę „ Ursynów-jeże”).

Ruszają szkolenia dla kierowców na Torze Modlin

Dom dla jeża - jak zrobić?

Specjalne budki do zimowania możecie również stworzyć sami. Tego typu miejsca warto ustawić w ogródku i przykryć częściowo liśćmi. Domek jeża powinien mieć co najmniej 35 cm wysokości. Ponadto około 40–50 cm długości i podobną szerokość. Wymiary wlotu do przedsionka nie powinny przekraczać 20 x 15 cm. Dzięki temu do domku nie dostaną się większe zwierzęta i drapieżniki.

QUIZ dla prawdziwego Polaka. Nie określaj się mianem patrioty bez minimum 10/15

Pytanie 1 z 15
Polska odzyskała niepodległość 11 listopada...
Źródło: AZYLE DLA JEŻY - Warszawa. Gdzie się pojawiły? Do czego służą?