Atak zimy! Spadło 10 centymetrów śniegu! Mieszkańcy wyciągnęli łopaty

i

Autor: Yotube/Facebook/screenshot

Atak zimy! Spadło 10 centymetrów śniegu! Mieszkańcy wyciągnęli łopaty

2021-10-11 11:43

Zima zaatakowała mieszkańców wyższych rejonów Chorwacji i Rumunii. Gdzieniegdzie spadło już 10 centymetrów śniegu, a temperatura oscyluje wokół minus 5 stopni Celsjusza. Nie tylko drogowcy nie byli na to gotowi. Niektórzy mieszkańcy nie zdążyli wykonać ostatnich prac w swoich ogrodach, a już zostali zmuszeni łapać za łopatę do odśnieżania.

Zimowa aura zawitała do Rumunii i Chorwacji. W wyższych rejonach tych dwóch państw zaatakowała prawdziwa zima. Zgodni mieszkańcy twierdzą, że to o wiele za wcześnie. Część z nich nie zdążyła wykonać jeszcze wszystkich prac w ogrodach i w polu, a już trzeba zmagać się z dziesięciocentymetrową warstwą śnieżnego puchu. W pracy, a także w nadrobienia tego, co jeszcze zaplanowali na jesień, bo przecież taką mamy porę roku, nie pomaga niska temperatura. W Bușteni w okręgu Prahova odnotowano ostatnio minus 5 stopni Celsjusza. - Jesień dopiero się zaczęła, ale pierwszy śnieg w tym sezonie zaskoczył mieszkańców niektórych części Chorwacji w niedzielę rano – czytamy za to na croatiaweek.com.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy ŚNIEG spadnie jeszcze w PAŹDZIERNIKU. Biało zrobi się nie tylko w górach!

Atak zimy! W Rumunii i Chorwacji zabieliło się

- Pogoda się pogorszyła. W górach, w masywie Bucegi, na dużych wysokościach, w tej chwili pada śnieg. Osadzała się kilkucentymetrowa warstwa śniegu – informowały w weekend rumuńskie media. Część z nich zauważyła, że zima przyszła za wcześnie, a mieszkańcom miejscowości położnych wyżej w górach pozamarzały jabłka na drzewach.

- W związku z tym, że nad krajem unosi się duży układ frontowy, temperatury w niedzielę spadły w całym kraju, a na wyżynach zaczął padać lekki śnieg. Pierwszy śnieg w tym sezonie odnotowano we wsi Begovo Razdolje w Mrkopalj w Gorskim Kotarze. W tej chwili spadło tylko około 1 cm śniegu, podczas gdy na Zavižan spadło 2 cm. Śnieg spadł również na Velbit i Platak, a na resztę dnia w górach zapowiadane są kolejne opady śniegu – informują za to chorwackie media.

Tam również podczas ostatniego weekendu spadło kilka centymetrów śniegu.

Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie
Źródło: Atak zimy! Spadło 10 centymetrów śniegu! Mieszkańcy wyciągnęli łopaty