Andrzejki

i

Autor: East News / Gawuc/REPORTER

Andrzejki 2021. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby i zabawy na andrzejki!

2021-11-19 13:27

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. Zgodnie ze zwyczajem, w tym roku również przypadają na noc z 29 na 30 listopada - z poniedziałku na wtorek. Warto w tym czasie wrócić to tradycyjnych pogańskich zwyczajów - lać wosk i sprawdzić najpopularniejsze wróżby. Jakie są najlepsze zabawy andrzejkowe? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Andrzejki 2021. Już niedługo będziemy mogli sobie polać wosk, a jak szczęście dopisze - może akurat spełni się to, czego oczekujemy! W Andrzejki imieniny obchodzą mężczyźni o imieniu Andrzej i jednocześnie każdy z nas może przygotować nastrojowy wieczór wróżb. W grę wchodzi tutaj przebijanie papierowego serca igłą, ustawianie butów i wiele innych andrzejkowych zabaw. Co ciekawe, dawniej andrzejkowe magiczne wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny. Praktykowały je tylko niezamężne dziewczyny, jednak z czasem święto zaczęło mieć bardziej luźny charakter. Dzisiaj Andrzejki mogą obchodzić również panowie. 

Andrzejki to polska tradycja, której początków możemy sięgnąć w 1557 r. Warto więc ją kultywować nadal! Jakie są najlepsze wróżby na Andrzejki? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii wszystkie szczegóły! 

Super Raport 18.11 (Goście: Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz prof. Anotoni Dudek - politolog, historyk UKSW) Sedno: Henryk Kowalczyk
Źródło: Andrzejki 2021. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby i zabawy na Andrzejki!