Andrzej Duda w Ukrainie. Jedzie do Kijowa. Spotka się z Zełeńskim

i

Autor: AP PHOTO/CZAREK SOKOLOWSKI Andrzej Duda w Ukrainie. Jedzie do Kijowa. Spotka się z Zełeńskim

Andrzej Duda w Ukrainie. Jedzie do Kijowa. Spotka się z Zełeńskim

2022-04-13 6:45

Andrzej Duda w środę, 13 kwietnia 2022 roku, pojechał do Kijowa wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. SPotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim. Tak poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej.

Andrzej Duda w środę rano, 13 kwietnia 2022 roku, przebywał na terytorium Ukrainy, wraz z prezydentami Litwy Gitanasem Nausedy, Łotwy Egilsem Levitsem i Estonii Alarą Karisą. Przywódcy pojechali na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Cel spotkania jest jeden. Wsparcie Ukrainy w decydującym momencie dla tego kraju. Szef BBN Jakub Kumoch powiedział: Państwa bałtyckie są kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie. Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa. Polska jest organizatorem tej wizyty.

Sławomir - Co jadł w Tajlandii? (Szybkie Pytania)

Andrzej Duda w Kijowie - o czym porozmawia z Zełeńskim?

Wizyta prezydentów z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie będzie pierwszą tego typu od początku rosyjskiej agresji. Warto przypomnieć, że w stolicy Ukrainy byli już Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Przywódcy będą rozmawiać jak rozwiązać konflikt Rosja - Ukraina. We wtorek wieczorem w Rzeszowie prezydenci Polski, Litwy i Łotwy, a także minister spraw zagranicznych Estonii spotkali się na specjalnym szczycie, którego celem było wyrażenie solidarności z napadniętą Ukrainą.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie o czym prezydenci będą rozmawiali z Wołodymyrem Zełeńskim.

jakim typem faceta jesteś?

Pytanie 1 z 12
Czym się poruszasz?