70-latka urodziła dziecko

i

Autor: pixabay.com 70-latka urodziła dziecko

70-latka URODZIŁA DZIECKO - to pierwszy potomek staruszki!

2021-10-19 10:05

Takie przypadki to prawdziwa rzadkość w skali całego Świata! Mająca 70 lat kobieta urodziła dziecko. Jest to jej pierwsza pociecha. Za tymi narodzinami stoi historia wielkiej wytrwałości. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

70-latka została mamą! To bez wątpienia jedna z najstarszych kobiet, które urodziły zdrowe dziecko. Co więcej, mowa o pierwszym potomku kobiety - na świat przyszedł chłopczyk. Zajście w ciążę i donoszenie jej w tak zaawansowanym wieku to naprawdę wyjątkowe wydarzenie w skali globu. Nie mogło się jednak obyć bez pomocy medycyny. Dziecko urodziło się na skutek zapłodnienia in vitro. Po mniej więcej 50. roku życia kobiety przechodzą bowiem menopauzę, która praktycznie uniemożliwia naturalne zajście w ciążę. W przypadku 70-letniej mamy było ono niemożliwe także wcześniej. Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari to małżeństwo z indyjskiej wioski Mora. Są razem od 45 lat i przez większość tego czasu starali się o dziecko. Niestety bezskutecznie. Para była jednak zdeterminowana.

Bulimia - poważny problem nastolatek

Małżeństwu bardzo zależało na dziecku

Doktor Naresh Bhanushali, cytowany przez serwis gazety Daily Mail, wspomina pierwsze wizyty pary. Początkowo mówiono im, że w tak podeszłym wieku nie mogą mieć już dziecka. Małżeństwo było jednak bardzo zdeterminowane i klinika zdecydowała się im pomóc. Zapłodnienie metodą in vitro powiodło się i w październiku 2021 Jivunben i Maldhari powitali na Świecie swojego pierwszego syna.

Jivunben nie jest rekordzistką!

Kobieta nie posiada dokumentów potwierdzających wiek, lecz twierdzi, że urodziła się 70 lat temu. Jest więc jedną z najstarszych kobiet, które urodziły dziecko. Rekordu jednak nie pobiła. Ten również należy do obywatelki Indii - w 2019 roku Erramatti Mangayamma urodziła bliźniaki mając 74 lata.

Źródło: 70-latka URODZIŁA DZIECKO - to pierwszy potomek staruszki!