wośp grudziadz program

i

Autor: FB/Sztab Miejski w Grudziądzu WOŚP Takie puszki będą mieli przy sobie wolontariusze WOŚP

30. Finał WOŚP! W tym roku zbiórka na okulistykę dziecięcą. Ile udało się zebrać?

2022-01-30 9:51

1633 sztaby w całej Polsce i na świecie, tłumy wolontariuszy... W niedzielę, 30 stycznia, ruszył 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, pieniądze zbierane do puszek przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

AKTUALIZACJA: Ile udało się zebrać w niedzielę, 30 stycznia?

Po 23.20 na WOŚP wpłaciliśmy 109 634 453 zł.

Po godz. 20.20, zgromadzona kwota wyniosła 85 329 427 zł.

Według informacji ze sztabu WOŚP, do godziny 19:40 zebrano 78 624 874 zł.

Tysiące wolontariuszy wyszły na ulice miast w całej Polsce, by zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja Finału WOŚP jest wyjątkowa. To już bowiem trzydziesty raz, gdy akcja jest organizowana. Wyjątkowy jest także cel, na który zbierane są pieniądze.

- Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje - czytamy na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

30. Finał WOSP - na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Dlatego też, pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną właśnie na zakup takiego sprzętu. Co ma zostać zakupione?

- Angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy, stoły operacyjne - wymieniają organizatorzy.

WOŚP 2022: pieniądze nie tylko do puszek

To największa tego rodzaju akcja w Polsce.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Jurek Owsiak, dziennikarz i działacz społeczny.

Jednak pieniądze na WOŚP nie są tylko zbierane w ostatnią niedzielę stycznia. Finałom towarzyszą bowiem również inne wydarzenia, które swój początek mają już w grudniu. Zbiórka w internecie trwa również w kolejne dni po zakończeniu finału.

W ubiegłym roku, udało się zebrać 210 813 830,10 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: 30. Finał WOŚP! W tym roku zbiórka na okulistykę dziecięcą. Ile udało się zebrać?