Lepiej usiądźcie!

Wojciech Szczęsny wyznał, ile ma na koncie. Kwota zwala z nóg!

2024-06-21 11:25

Wojciech Szczęsny od lat broni bramki reprezentacji Polski oraz Juvenusu Turyn. Polski zawodnik, który już dziś wraz z kolegami wybiegnie na murawę w Berlinie, aby rozegrać mecz z Austrią, swoją ciężką pracą zgromadził spory majątek, czego nigdy nie ukrywał. Teraz powiedział otwarcie, ile ma na koncie. Lepiej usiądźcie!

Wojciech Szczęsny jest jednym z filarów reprezentacji Polski i swoimi efektownymi paradami nie raz wybronił Biało-Czerwonych z opresji. Nic więc dziwnego, że od lat miejsce w bramce reprezentacji należy właśnie do niego. Podobnie jest w jego klubie - Juventusie Turyn, w którym nasz golkiper gra od 2017 roku i do tej pory aż czterokrotnie sięgnął z nim po mistrzostwo Włoch. Przed rozpoczęciem EURO 2024 w Niemczech we włoskich mediach pojawiło się sporo spekulacji, jakoby Szczęsny miał stracić 1 w barwach drużyny z Piemontu na rzecz Michele'a Di Gregori, który według doniesień dziennikarza Fabrizio Romano ma w nadchodzącym sezonie dołączyć do Juve, to jego pozycja w bramce Biało-Czerwonych pozostaje niezagrożona.

Wojciech Szczęsny o meczu Polska-Walia

Wojciech Szczęsny wyznał, ile ma na koncie. Udało mu się zgromadzić pokaźną kwotę

Jeśli wierzyć doniesieniom włoskiego dziennika Tuttosport, Wojciech Szczęsny ma należeć do grona najlepiej zarabiających piłkarzy w Serie A, a za sezon ma otrzymywać 6,5 miliona euro. Piłkarz cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku piłkarskim, dlatego nie dziwi fakt, że jego umiejętności są doceniane również w wysokości wynagrodzenia. Wojciech Szczęsny wraz z żoną zarobione pieniądze nie tylko odkładają na koncie, ale również inwestują w nieruchomości. Są właścicielami nie tylko mieszkania w Warszawie oraz Turynie, ale również w Londynie i Zakopanem, a dwa lata temu kupili również willę w hiszpańskiej Marbelli, która jest niezwykle popularnym miastem wśród polskich celebrytów.

Bramkarz niedawno był gościem Łukasza Wiśniowskiego i Mateusza Święcickiego w ostatnim odcinku "Foot Truck". W rozmowie, którą można obejrzeć na YouTubie poruszano wiele wątków, również kwestie finansowe. W pewnym momencie jeden z prowadzących zapytał wprost o to, ile Wojciech Szczęsny ma na koncie.

Ile masz na koncie? - padło pytanie.

Piłkarz z rozbawieniem odpowiedział:

Więcej niż 100 euro.

Prowadzący nie dawał z wygraną i kontynuował temat, dopytując:

No dobra, ale to jest 100 milionów złotych?

Na co bramkarz odpowiedział:

Majątek mam na pewno większy niż 100 milionów - wyjawił ze szczerością Wojciech Szczęsny.

Choć piłkarz nie podał dokładnej kwoty, to w zestawieniu tygodnika "Wprost", które opublikowano w grudniu 2023 roku Szczęsny, znalazł się na liście 40 najbogatszych Polaków przed czterdziestką, a jego majątek jest szacowany na 160 mln zł.

Listen on Spreaker. Źródło: Wojciech Szczęsny wyznał, ile ma na koncie. Kwota zwala z nóg!