Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka - siatkówka

Autor: AKPA

finał io 2024

Polska - Francja: WYNIK 10.08.2024 finał Igrzysk Olimpijskich. Które miejsce zajęła Polska w Paryżu?

2024-08-10 14:28

Wynik meczu Polska - Francja na IO 2024 w Paryżu przyda się wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogli oglądać finału biało-czerwonych. Ledwo zaczęła się olimpiada, a już zbliżamy się do finiszu z wieloma wyróżnieniami naszych zawodników. Czy podopieczni Nikoli Grbicia zdobyli złoto? Wynik meczu Polska - Francja 10.08.2024 jest już znany.

Wynik finału Polska - Francja w siatkówkę na IO 2024 ciekawi wiele osób. Kto wygrał mecz? Nadchodzący finał siatkówki mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu to wydarzenie, które wzbudza ogromne emocje zarówno w Polsce, jak i we Francji. Reprezentacje tych dwóch krajów staną naprzeciwko siebie, walcząc o złoty medal – najwyższe trofeum, o jakim marzy każdy sportowiec. Dla polskich siatkarzy będzie to historyczna okazja, aby po raz pierwszy od igrzysk w Montrealu w 1976 roku ponownie sięgnąć po olimpijskie złoto, natomiast dla Francuzów, możliwość obrony tytułu zdobytego na igrzyskach w Tokio w 2021 roku.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz biało-czerwonych przeciwko reprezentacji Egiptu, zakończył się wynikiem 3:0 (sety do 21, 19, 13). Drugie starcie z Brazylią zakończono wynikiem 3:2 (sety 22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12), natomiast trzeci, ostatni mecz fazy grupowej przeciwko reprezentacji Włoch przegraliśmy z wynikiem 1:3 (sety 15:25, 18:25, 26:24, 20:25). Podopieczni Nikoli Grbicia w ćwierćfinale zwyciężyli ze Słowenią 3:1 (sety 25:20, 24:26, 25:19, 25:20), a w półfinale z USA 3:2 (sety 25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13).

Eska Poranek - Arab zjechał ze skoczni na pontonie

Finał Polska - Francja 10.08.2024: WYNIK na żywo

Jaki jest wynik meczu Polska - Francja? Finał na Igrzyskach w Paryżu rozpoczął się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 13:00. Od początku emocje były nie do opisania, a kibice trzymali kciuki za podopiecznych Nikoli Grbicia. Wynik finału Polska - Francja jest już znany.

Wynik meczu Polska - Francja (0:3) na żywo

• Pierwszy set Polska - Francja (19:25)
  • Drugi set Polska - Francja (20:25)
  • Trzeci set Polska - Francja (23:25)

Polska reprezentacja zdobywa SREBRO na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.