Zmiana czasu

i

Autor: Shawn Stutzman (Pexels)

Zmiana czasu w Polsce obowiązkowa dłużej niż zakładano. Decyzja zaskoczeniem

2021-10-26 16:06

Zmiana czasu w Polsce zawsze wywołuje emocji. Za każdym razem mieszkańcy naszego kraju zastanawiają się, w którą stronę muszą przestawić wskazówki zegara. Przed nami zmiana na czas zimowy. Okazuje się, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie będzie to ostatni raz. Pojawiła się nowa ustawa. Do kiedy będziemy przestawiać zegarki?

Zmiana czasu w Polsce obowiązkowa dłużej niż zakładano. Decyzja zaskoczeniem. Zmiana czasu zawsze wywołuje wiele zamieszania. W którą stronę przesunąć wskazówki zegara? Będzie więcej czy mniej czasu na sen? To pytania, które zawsze zadają sobie Polacy. Przed nami zmiana czasu na zimowy, co oznacza, że czas cofnie się o godzinę. Dokładnie o 3:00 zegar cofnie się do 2:00. Stanie się to już w nocy z 30 na 31 października. Polacy w większości nie są zadowoleni z tej zmiany, ponieważ dzień będzie o wiele krótszy. Słońce będzie zachodziło już po godzinie 16:00. Wszyscy pamiętają o pomyśle z 2016 roku, kiedy Parlament Europejski zaproponował zaprzestanie zmiany godziny na terenie unii. Okazuje się, że nadal trzeba będzie na to poczekać.

Dawid Kwiatkowski wzrusza śpiewając Proste. [ESKA Live]

Zmiana czasu w Polsce - nowe decyzje

Okazuje się, że w Polsce powstanie nowe rozporządzenie, według którego zmiana czasu obowiązywać będzie aż do 2026 roku! Wcześniejsze rozporządzenie obowiązywało do 2021, ale brak działań ze strony Unii Europejskiej sprawiło, że Prezes Rady Ministrów musiał uregulować tę kwestię na kolejne lata. Zmiana czasu nadal obowiązuje w ponad 70 krajach. W Europie zrezygnowały z tego Rosja, Islandia oraz Białoruś.

Sonda
Czy zmiana czasu w ciągu roku ma sens?
Źródło: Zmiana czasu w Polsce obowiązkowa dłużej niż zakładano. Decyzja zaskoczeniem