Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021? Jak obserwować?

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021? Jak obserwować?

Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021? Jak obserwować?

2021-12-07 13:03

To będzie wyjątkowa pełnia księżyca, która przytrafi nam się w grudniu 2021 roku. Zimny Księżyc lub Księżyc długich nocy to ostatnia w 2021 roku pełnia naszego naturalnego satelity. Przy okazji zwiastuje on również nadejście zimy.

Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021? Jak obserwować? Już niedługo będziemy mogli obserwować przepiękne zjawisko, jaki jest pełnia księżyca w grudniu. Nasz naturalny satelita znajdzie się w opozycji do Słońca. Zimny Księżyc zwiastuje nadejście zimy. Jest ostatnią pełnią w roku. Obserwując, będziemy mieli wrażenie, że księżyc jest o wiele mniejszy niż normalnie. Będzie także znajdował się nad horyzontem dłużej. W listopadzie mieliśmy okazję oglądać Pełnie Bobrzego Księżyca. Natomiast w grudniu 2021 roku wyczekujemy na Zimny Księżyc, zwany również Zimowym Księżycem i Księżycem Długich Nocy.

Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - WYNIK ujawniony! Co zostało i co oznacza MSR 2021?

Sara James jak Rihanna w ESKA Live! Ciarki gwarantowane

Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021?

Warto zapamiętać, żeby wszelakie zjawiska najlepiej oglądać poza granicami miasta. Nie będą nam po prostu przeszkadzać światła miasta, czyli latarnię, neony czy zapalone światła w mieszkaniach.

Najkrótszy dzień w roku 2021 - ile trwa i kiedy jest? [DATA]

Miłośnicy tego typu astronomicznych zjawisk będą mogli zobaczyć Zimny Księżyc w niedzielę, 19 grudnia 2021 roku, o godzinie 5:37 nad ranem.

Źródło: Zimny Księżyc - kiedy pełnia w grudniu 2021? Jak obserwować?