zima

i

Autor: pixabay.com

Zima 2021 - kiedy zaczyna się zima astronomiczna, a kiedy kalendarzowa?

2021-12-21 8:20

W niektórych krańcach Polski spadł już śnieg. Temperatury z dnia na dzień są coraz niższe, a na ulicach czuć już nową porę roku. Nadchodzi zima, czyli pora roku, którą albo się kocha, albo wyczekuje się na jej szybkie zakończenie. Kiedy jest astronomiczna, a kiedy kalendarzowa zima? Ile trwa zima? Sprawdźcie to w naszym artykule.

Zima 2021 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa zima? Zima to piękna pora roku, ze względu na swój magiczny urok. Z nieba prószy śnieg, który następnie w postaci białego puchu otula drzewa i miasta. To także idealna pora roku dla wszystkich ludzi, którzy uwielbiają sporty zimowe i chętnie wybierają się w tym okresie na narty, snowboard, czy też na łyżwy. Niestety zima choć dla oczu jest piękną porą roku, to dla ciała niekoniecznie. Powód? Oczywiście niskie temperatury, poprzez które łatwo można złapać przeziębienie. Przymrozki dają w kość niejednej osobie, dlatego w tym czasie warto ubierać grube kurtki i swetry, a także zakładać czapkę, szalik i rękawiczki. Oprócz tego dobrym pomysłem na zimową porę jest zaopatrzenie się w nieprzemakalne buty, ponieważ przy temperaturach na plusie na chodnikach powstaje tak zwana chlapa. Kiedy jest astronomiczna, a kiedy kalendarzowa zima? Ile trwa ta pora roku? O tym warto wiedzieć.

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Kiedy jest astronomiczna zima 2021? [DATA]

Kiedy jest astronomiczna zima? Otóż pierwszy dzień astronomicznej zimy w 2021 roku przypada dokładnie na wtorek 21 grudnia o godzinie 16:59. Co ciekawem astronomiczna zima rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa aż do równonocy jesiennej.

Kiedy jest kalendarzowa zima 2021? [DATA]

Kiedy jest kalendarzowa zima? Otóż pierwszy dzień kalendarzowej zimy w 2021 roku przypada w środę 22 grudnia i potrwa do kolejnej pory roku, czyli do wiosny aż do 21 marca 2022 roku.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Źródło: Zima 2021 - kiedy zaczyna się zima astronomiczna, a kiedy kalendarzowa?