wróżby, czaronica, andrzejki

i

Autor: pixabay.com

ANDRZEJKI

Wróżby andrzejkowe dla dzieci i dla dorosłych. Te zabawy muszą pojawić się na Twojej imprezie

2023-11-30 15:21

Jak Andrzejki to oczywiście wróżby, przepowiadanie przyszłości i dobra zabawa. Jeśli nie macie pomysłów na andrzejkowe wróżby, przychodzimy z pomocą. Szpilki wbijane w serce, wyścig butów, rzucanie monetą, obieranie jabłka i nie tylko. Te wróżby andrzejkowe sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wróżby andrzejkowe przydadzą się każdemu, kto organizuje domówkę lub spotyka się ze znajomymi. Będą też idealne dla uczniów, którzy tego dnia będą mieli dyskotekę w szkole połączoną z wróżbami. Andrzejki to nie tylko imieniny Andrzeja, ale przede wszystkim ostatnia huczna impreza przed adwentem, czyli czasem wyciszenia. Zawsze imprezie tej towarzyszą przebrania lub czarne, cekinowe i błyszczące sukienki - w końcu jak szaleć, to szaleć! Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga XVI wieku, a do najpopularniejszych wróżb należało wówczas lanie wosku i wyścig butów. Dziś istnieje o wiele więcej zabaw andrzejkowych, które nie tylko dostarczają rozrywkę, ale mogą nawet przepowiedzieć nam przyszłość.

Radio Eska: Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy

Zabawy andrzejkowe dla dzieci i dorosłych

Jakie są wróżby andrzejkowe? Przychodzimy z pomocą. Podczas andrzejek wróży się nie tylko z wosku, kawy, kartek z imionami lub ze skórek jabłka. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze wróżby andrzejkowe. Zaproponuj je gościom na swojej imprezie, a będzie na pewno udana!

Wróżba z jabłek:

Wróżba polega na tym, aby najpierw obrać jabłko ze skórki, którą następnie wyrzucamy za siebie. Z rozrzuconych ostrużyn próbujemy odczytać inicjały ukochanej lub ukochanego - gotowe!

Wróżba z serca i szpilek:

W pierwszej kolejności z papieru wycinamy duże serce, a następnie gęsto piszemy na nim imiona męskie lub żeńskie (w zależności, kto będzie brał udział w zabawie). Następnie przetrzymujemy serce, a osoba po drugiej stronie wbija szpilkę w wybrane przez siebie miejsce. Tam gdzie umieści szpilkę trafi oczywiście na imię swojego przyszłego wybranka.

Wróżba wyścig butów:

W pomieszczeniu, w którym odbywa się andrzejkowa zabawa, wybieramy start oraz metę. Następnie każdy z uczestników układa swoje buty jeden za drugi w stronę mety i rozpoczyna się wyścig.Ten but, który pierwszy dotrze do mety wygrywa i może liczyć na szczęście od losu w najbliższym czasie.

Wróżba z kubeczków:

Do tej zabawy będziemy potrzebować kilka kubeczków, na przykład pięć. Pod każdym z nich umieszczamy przedmioty takie jak: moneta - oznacza bogactwo, czterolistną koniczynkę - oznacza szczęście, pierścionek - ślub, kluczyk - dom. Oczywiście można wybrać także inne przedmioty - dorośli mogą umieścić jeszcze smoczek dla dziecka, a dzieci cukierka - ich życie będzie słodkie lub napis na kartce "6" co oznaczać będzie same szóstki w szkole. Jeden kubeczek może pozostać pusty i będzie oznaczał wtedy pecha. Następnie zaczynamy losowanie kubeczków i wybór tego jedynego.

Wróżba z monetą:

Wróżba z monetą to jedna z popularniejszych zabaw andrzejkowych. Każdy z uczestników musi pomyśleć życzenie, a następnie wybrać monetę o dowolnym nominale i z wyznaczonego miejsca spróbować trafić do naczynia z wodą. Temu, komu się uda - spełni się marzenie.

Wróżba z laniem wosku:

Lanie woskiem to andrzejkowy klasyk. Do tej zabawy potrzebny będzie nam rozpuszczony wosk lub zapalona świeca, miska z wodą, klucz (jeśli nie mamy takiego z dziurką, możemy go wykonać z folii aluminiowej). Następnie przez dziurkę od klucza i nad miską z wodą, przelewamy wosk. Kiedy już wystygnie, wyjmujemy go z wody i oświetlamy go latarką, aby rzucił cień na ścianę. Formę możemy dowolnie przekręcać, a następnie odczytujemy, co z tego wyszło.

Wróżba z kartkami:

To idealna zabawa zarówno dla dużych jak i małych. Na wyciętych kartkach wystarczy napisać nazwy zawodów, imiona męskie lub żeńskie i nie tylko - tutaj liczy się kreatywność. Następnie wrzucamy je do naczynia i urządzamy losowanie. Każdy z uczestników wybiera jedną kartkę i odczytuję swoją pracę przyszłości lub imię wybranka, a może nawet dziecka?

Sonda
Wróżysz sobie na Andrzejki?