Muniek Staszczyk

i

Autor: AKPA

ZAROBKI GWIAZD

Tyle za koncert bierze T.LOVE. Lepiej usiądźcie! Muniek Staszczyk nieźle zarabia

2024-07-16 16:18

Koncerty zespołu T.LOVE cieszą się ogromną popularnością. Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile za jeden występ życzy sobie grupa z Muńkiem Staszczykiem na czele? Kwota za 80 minutowy występ wprawia w osłupienie. Lepiej usiądźcie!

Zarobki w polskiej branży muzycznej, przyprawiają momentami o zawrót głowy. Kwoty za koncerty publiczne, jak i prywatne potrafią naprawdę zaskoczyć. Jedną z grup, która ceni się na scenie jest zespół T.LOVE, który tworzą Muniek Staszczyk, Jan Benedek, Sidney Polak, Paweł Nazimek, Jacek Perkowski i Mariusz Nejman. Formacja powstała w 1982 roku w Częstochowie, jako Teenage Love Alternative. W początkach kariery pozostawał pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu, zaczęli korzystać ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Zespół T.LOVE na przestrzeni lat zdobył wiele nagród i wyróżnień. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składanka Love, Love, Love – The Very BesT.Love w 2012 otrzymała status platynowej płyty.

ZOBACZ TAKŻE: Majątek Roksany Węgiel zwala z nóg! Jest najbogatszą artystką w kraju?

Muniek Staszczyk - wywiad

Muniek Staszczyk i T.LOVE - zarobki za koncerty

W trakcie dotychczasowej kariery zespół T.LOVE zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych. Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile za koncert bierze T.LOVE? Ile zarabia Muniek Staszczyk? Lepiej usiądźcie. Grupa za koncert, który trwa 80 minut życzy sobie 92 000 zł netto i jest to wynagrodzenie dla 14 osobowej ekipy. Po stronie osoby zamawiającej koncert zespołu T.LOVE jest zapewnienie grupie hotelu (osiem pokojów jednoosobowych i trzy "dwójki"), a także postawienie sceny, zadbanie o nagłośnienie, oświetlenie i inne kwestie techniczne. Zaskoczeni? Musimy przyznać, że wynagrodzenie dla zespołu T.LOVE jest naprawdę wysokie, jednak w branży muzycznej jest to chyba normalne. Dla przykładu zespół Pectus życzy sobie 39 000 - 49 000 zł za podobny koncert.