team x

i

Autor: Screen z YouTube/TEAM X

Team X 2 zaliczył wpadkę w nowej piosence! Wszystko przez jedno słowo...

2021-07-09 10:12

Team X to zaraz po Ekipie Friza najpopularniejsza paczka przyjaciół na polskim YouTube. Gwiazdy sieci tworzą swój kontent, a ostatnio zajęli się nawet tworzeniem muzyki. Jeszcze nie tak dawno, premierę miała miejsce ich nowa piosenka Habibi, przez którą Team zaliczył niezłą wpadkę. Internauci nie przeszli obok tego obojętnie!

Team X to druga najpopularniejsza ekipa na polskim YouTubie. Przyjaciele z Natalią Karczmarczyk na czele tworzą przeróżne materiały wideo, a ostatnio postanowili pójść w ślady Ekipy Friza i zaczęli tworzyć muzykę. Wydają numer za numerem wraz z teledyskami, które generują w sieci milionowe wyświetlenia. Był już numer Siedem, Adios, Polo Gang, a także coś w wakacyjnym klimacie - All in, czy też Palmy i drineczki. Team X nie pozwolił swoim fanom długo czekać na kolejną nowość. W piątek 2 lipca po południu, odbyła się internetowa premiera kawałka Habibi, który w niecały tydzień zgromadził ponad 1,5 miliona odsłon. Teledysk, który mu towarzyszy ponownie jest w wakacyjnym, a w dodatku egipskim klimacie, jednak coś zdążyło wywołać już kontrowersje w sieci. Mowa o tekście piosenki, w którym internauci dostrzegli olbrzymi błąd i nie przeszli obok tego obojętnie.

Te hity mieli zaśpiewać inni artyści. Będziecie zaskoczeni!
Sonda
Team X - czy słuchasz piosenek youtuberów?

Team X 2 - wpadka

Team X zaliczył wpadkę w nowym numerze Habibi, jednak przypomnijmy, że to nie pierwsza sytuacja, w której internauci wytykają youtuberom błąd w ich piosence. Podobna sytuacja była z kawałkiem Adios, w którym zwrot Hasta la vista, został źle wypowiedziany. Chodziło o H, które w języku hiszpańskim jest w 99% nieme. O co poszło tym razem? Otóż słowo Habibi w języku arabskim oznacza mój ukochany, czyli powinna wypowiedzieć je kobieta w stronę mężczyzny. W tekście Teamu X, Natsu zaśpiewała linijkę Widzi figurę klepsydrę, mówi do mnie habibi. Internauci wytknęli, że zamiast słowa habibi, powinno znaleźć się w tym miejscu słowo habibti, co oznacza moja ukochana.

Szczerze? W tej piosence mega mi się spodobał refren ale, niektóre zdania były bez sensu jak np. W zwrotce Natsu padło zdanie "Mówi do mnie habibi". Słowo habibi oznacza "kochany" i jest używane tylko w stosunku do mężczyzn. Kolejny przykład to "W restauracji jak nam przynosi kolację szejk". Czy oni tak właściwie wiedzą kim jest arabski szejk? To osoba, której inni usługują, nie on im. Polecam pomysłodawcę tego tekstu. Pozdro. I takie pytanie...czemu oni dali Indyjski bit do Egipskiej muzyki? Mają ludzi za idiotów czy znowu według nich "lepiej to brzmi" jak w przypadku popularnego już zdania "HASTA la vista".

Poniżej możecie posłuchać piosenki Teamu X - Habibi, a także obejrzeć teledysk, który jej towarzyszy.

Źródło: Team X 2 zaliczył wpadkę w nowej piosence! Wszystko przez jedno słowo...