Katastrofa smoleńska. Oni zginęli pod Smoleńskiem. Pełna lista ofiar

i

Autor: SUPER EXPRESS Katastrofa smoleńska. Oni zginęli pod Smoleńskiem. Pełna lista ofiar

Smoleńsk Rocznica 2022. Co wydarzyło się w Smoleńsku? [PODCAST]

2022-04-10 15:25

Zamach, to wszystko wina Rosji i Putina – tak grzmiał kiedyś Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. Czy to faktycznie był zamach, czy po prostu nieszczęśliwy wypadek? Sprawdzamy co wiemy po 12 latach od katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem.

Smoleńsk Rocznica 2022. Co wydarzyło się w Smoleńsku? Według raportu końcowego KBWLLP przyczyną wypadku było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg. Okazuje się, że teorii związanych z katastrofą smoleńską jest więcej.

10 kwietnia 2010 roku, załoga samolotu, przyjechała spóźniona o 30 minut. Tylko jeden pilot znał język rosyjski. Z czterech członków załogi, tylko technik pokładowy miał ważne uprawnienia, aby wsiąść do samolotu. Mimo tego, generał Błasik złożył prezydentowi meldunek o gotowości załogi do lotu. Ten samolot, nie miał prawa wystartować w rejs do Smoleńska. 

Listen to "Smoleńsk Rocznica 2022: jak wyglądała katastrofa prezydenckiego TU-154?" on Spreaker.

Wojna w Ukrainie. PODCASTY

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku, prezentujemy Wam sylwetki osób, które są bezpośrednio zaangażowane w konflikt. Do tej pory Kuba Adamiak i Damian Wilczyński stworzyli następujące sylwetki: