Rolland Garros 2022 - kiedy gra Iga Świątek? O której mecz 2. rundy?

i

Autor: AP PHOTO/THIBAULT CAMUS Rolland Garros 2022 - kiedy gra Iga Świątek? O której mecz 2. rundy?

Roland Garros 2022 - kiedy gra Iga Świątek? O której mecz 2. rundy?

2022-05-26 8:56

Iga Świątek rozpoczęła turniej Rolanda Garrosa z przytupem. Swój pierwszy mecz na kortach w Paryżu, rozstawiona z numerem pierwszym Świątek oddała Łesii Curenko tylko dwa gemy. Teraz czas na kolejną zawodniczkę. Co ciekawe nasza tenisistka wygrała z nią również w poprzednim sezonie. Kiedy, o której i z kim mecz Świątek w drugiej rundzie Rolanda Garrosa?

Roland Garros 2022 - kiedy gra Iga Świątek? O której mecz 2. rundy? Te pytania zadają sobie wszyscy fani tenisa. Iga Świątek to liderka światowego rankingu. Nie straciła formy i po triumfie w Rzymie, tym razem przeniosła się na korty do Paryża. W poniedziałek, 23 maja 2022 roku, nasza tenisistka wygrała z Łesią Curenko. To przybliżyło biało-czerwoną rakietę do drugiego zwycięstwa w turnieju Rolanda Garrosa. Mecz trwał tylko 56 minut. Świątek z wynikiem 6:2, 6:0 pokazała, że 29. zwycięstwo z rzędu przychodzi jej z łatwością.

Koncert Fundacja Polsat - Jesteśmy dla Dzieci. Kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY]

W drugiej rundzie Rolanda Garrosa Iga Świątek zmierzy się z rywalką, z którą miała okazję wygrać w poprzednim sezonie. A będzie to 43. na świecie Alison Riske. Świątek jest faworytką, tym bardziej, że Amerykanka we French Open nie odnosiła nigdy dobrych wyników. To będzie trzeci pojedynek Świątek i Riske. W 2021 roku spotkały się w Madrycie. Alison została pokonana wtedy 6:1, 6:1. Kilkanaście dni później w Rzymie ponownie pokonała swoją przeciwniczkę.

Szybkie pytania - Gromee

Roland Garros 2022 - kiedy gra Iga Świątek?

Wszystkie oczy fanów tenisa w Polsce skierowane są w kierunku turnieju Rollanda Garrosa, który tradycyjnie odbywa się na kortach w Paryżu. Tym razem Iga Świątek będzie musiała zmierzyć się z 43. rakietą świata Alison Riske. Wszystko wskazuje na to, że Świątek i Riske zmierzą się ze sobą w czwartek, 26 maja 2022 roku.

Sara James nie marnuje czasu. Jej nowa piosenka Magia jest w nas ma fanów we Francji!

Roland Garros 2022 - o której mecz 2. rundy?

Kolejne spotkanie polskiej rakiety na kortach w Paryżu to wydarzenie, na które czekają wszyscy spoglądający na karierę Igi Świątek. Niestety godzina rozpoczęcia meczu Świątek - Riske nie została jeszcze ujawniona. Jak tylko pojawi się taka informacja, od razu artykuł zostanie zaktualizowany.

[AKTUALIZACJA 26.05.2022]

Mecz Iga Świątek - Alison Riskie zaplanowany jest jako trzeci na korcie Suzanne Lenglen. Najprawdopodobniej rozpocznie się około godziny 14:30.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra French Open w 2022 roku?

Iga Światek - o nierównościach w świecie sportu.

Posłuchaj #PODCASTU SuperSport.

Listen to "Świątek, Małogrzata Rozenek, Lewandowski, Zmarzlik" on Spreaker.