Roksana Węgiel

i

Autor: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Roksana Węgiel chciała śpiewać inną piosenkę na Eurowizji! Teraz zdradziła którą

2021-07-06 13:54

Pierwszym międzynarodowym sukcesem Roksany Węgiel było zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018. Dzięki głosom widzów Roxie pokonała reprezentantkę Francji ze swoją piosenką Anyone I Want To Be. Podczas koncertu w Warszawie wokalistka zdradziła, który ze swoich utworów chciała początkowo wykonywać.

Roksana Węgiel - piosenka Anyone I Want To be to zdecydowanie jeden z największych hitów, jakie nastoletnia wokalistka posiada na swoim koncie. To właśnie dzięki niej Roxie odniosła pierwszy tak znaczący międzynarodowy sukces, jakim było zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, który odbywał się w Mińsku. Wokalistka była pierwszą Polką, której udało się wygrać w tak prestiżowym konkursie, a fakt ten spowodował, że jej kariera nabrała niesamowitego rozpędu. Po blisko trzech latach od tej wyjątkowej chwili Roksana Węgiel wyjawiła szokującą prawdę. Artystka zdradziła, którą ze swoich piosenek chciała najbardziej zaśpiewać na Eurowizji Junior.

O tym, że Roksana Węgiel nie była na początku przekonana do Anyone I Want To Be wiedzą chyba wszyscy jej fani. Do tej pory nikt nie wiedział jednak, który z numerów, jakie znalazły się na debiutanckim krążku artystki, były brane pod uwagę. Roxie podała tytuł kompozycji podczas swojego koncertu w Warszawie.

Roksana Węgiel - QUIZ. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 9
Czyją piosenkę Roksana zaśpiewała podczas castingu do The Voice Kids?

Roksana Węgiel wyjawiła tajemnicę

Okazuje się, że Roxie miała w planach wystąpienie z balladą, a nie popową superprodukcją jak Anyone I Want To Be. Tuż przed zaśpiewaniem utworu Cisza Roksana wyjawiła publiczności, że to właśnie tę piosenkę chciała zaśpiewać przed fanami Eurowizji z całego świata. Ostatecznie wybór padł na napisany między innymi przez Lanberry energiczny numer. Jeśli jeszcze nie słyszeliście piosenki Cisza, nadrabiajcie zaległości. Czy z nią też by zwyciężyła?

Roxie Węgiel i Oliwia Górniak - w taki sposób wytańczyły sobie zwycięstwo w Dance Dance Dance 3!
Źródło: Roksana Węgiel chciała śpiewać inną piosenkę na Eurowizji! Teraz zdradziła którą