Julia Wieniawa i Marcin Prokop jurorami w “Mam talent!”. W internecie zawrzało

i

Autor: AKPA Julia Wieniawa i Marcin Prokop jurorami w “Mam talent!”. W internecie zawrzało

Programy rozrywkowe

Rewolucja w “Mam talent!” nie spodobała się widzom. “A taki fajny program był…”

2023-08-22 9:47

“Mam talent!” nadciąga z 15. edycją, a wraz z nią zmiany. Z programem pożegnali się bowiem Małgosia Foremniak i Jan Kliment, a ich miejsca na stołkach jurorskich zajmą dotychczasowy prowadzący Marcin Prokop oraz Julia Wieniawa. W sieci zawrzało, a głos w sprawie zabrała nawet niedoszła teściowa Julki, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Roszady i rewolucje w polskiej telewizji to ostatnimi czasy norma. Można by zatem pomyśleć, że odbiorcy oswoili się już z takim stanem rzeczy i na nowe ogłoszenia reagować będą mniej emocjonalnie. Nic bardziej mylnego.

W sobotni poranek ogłoszono, że nowymi jurorami “Mam talent!” zostali Marcin Prokop i Julia Wieniawa, którzy wraz z Agnieszką Chylińską odkrywać (i oceniać) będą nowe talenty muzyczne. Tym samym z show pożegnali się Jan Kliment oraz Małgorzata Foremniak, która zasiadała na stołku przez 14 lat. Teraz chce jednak skupić się przede wszystkim na karierze aktorskiej.

Była już rola w “Sonacie”, a za chwilę premiera ambitnego serialu “Krew” z nią w głównej roli. Małgosia była bardzo lubianą jurorką i wielka szkoda, że jej nie będzie, ale czekamy z niecierpliwością na nowe projekty – ogłosiła w rozmowie z Faktem menedżerka aktorki, Anna Michałowska.

Swój angaż skomentowała także sama Julka Wieniawa, która nie kryła, że jest to dla niej olbrzymie wyróżnienie.

Jak wrócę pamięcią do lat dziecięcych, kiedy zaczynałam swoją przygodę z teatrem, muzyką i filmem, to czasem chodziłam na widownię “Mam talent!” czy innych programów i jedynie marzyłam, by mi również kiedyś ktoś dał szansę. Wciąż nie mogę uwierzyć, że teraz to ja zasiądę w jury. (…) jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim osobom, które zawsze we mnie wierzyły i dały mi szanse realizować marzenia. Cieszę się, że teraz to ja będę miała możliwość dać szansę komuś z marzeniami – napisała w social mediach.

Julia Wieniawa i Marcin Prokop jurorami w “Mam talent!”. W internecie zawrzało

Fani młodej artystki i prowadzącego oczywiście nie kryli entuzjazmu związanego z taką rewolucją i nawet niektórzy koledzy i koleżanki z branży oferowali słowa wsparcia. Niestety, wielu internautów jest jednak innego zdania i w oficjalnych social mediach programu znaleźć można cały wysyp negatywnych komentarzy, których autorzy podnoszą, że Julia Wieniawa jest zwyczajnie zbyt młoda, by piastować takie stanowisko i (rzekomo) brakuje jej wiedzy, dorobku i doświadczenia. Oto przykładowe wpisy:

- Dlaczego ktoś taki zostaje jurorem programu typu talent show? Czyż nie liczy się tam właśnie talent doświadczenie i dorobek artystyczny!!????!! A co ona ma? Kilka ról u Vegi i role w rodzince? Nie wspomnę już o tych wypocinach nazwanych muzyka w jej wykonaniu!!! LUDIZE CO SIĘ DZIEJE Z POLSKA TELEWIZJA!

- Co za głupota! Żadnej szkoły nie skończyła, znana głównie z głośnych romansów. To żałosne!

- Nieeee. Lubiłam mam talent a teraz trzeba przestać oglądać. Dobry Boże....

-  Jurorem powinna zostać osoba o większym doświadczeniu. Wszystko co wychodzi z Julka to bardziej takie na sile niż z talentu.

- A taki fajny program był…

Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy są na “nie”. W gąszczu komentarzy znajdziemy też głosy osób, które może i nie należą do grona fanów Julii Wieniawy, ale doceniają jej ciężką pracę i usiłują walczyć z hejtem.

- Ludzie, wyluzujcie. To, że ktoś jest młody nie znaczy, że nie jest doświadczony. Śmiejecie się, że zaraz wam Wieniawa wyskoczy z lodówki, to chyba wystarczający dowód na to, że robi wiele rzeczy - czyli zdobywa DOŚWIADCZENIE. Dajcie jej szansę.

- Nikt lepiej nie zrozumie młodych talentów, którzy walczą o siebie mimo niepewności jak druga młoda osoba, której też podcina się skrzydła 🙌 Wystarczy zobaczyć te wszystkie komentarze, są dowodem na to jak to jest chcieć coś robić, być w tym dobrym, starać się i jaką trzeba prace wykonać z silną wolą i determinacją, słysząc te wszystkie chamidła, którym tak trudno to zaakceptować. Julia pokazuje właśnie, że można inaczej, że można robić co się kocha i walczyć o siebie 🤩 Według mnie jesteś totalnym inspo dla młodych ❤️‍🔥 You go girl 🤩.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o angażu Wieniawy do “Mam talent!”. Wspiera niedoszłą synową

Całej sprawy nie omieszkała skomentować niedoszła teściowa Julii Wieniawy, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Gwoli przypomnienia – Julka spotykała się z Antkiem w latach 2016-2018 i choć byli dość medialną parą, ich związek rozpadł się, a artystka związała się z Nikodemem Rozbickim. Wygląda jednak na to, że relacje na linii niedoszła synowa-teściowa są bardzo przyjazne.

Juleczka ma wielki potencjał. Fantastycznie, że się rozwija i idzie do przodu. Młoda dziewczynka, bardzo zdolna, z potencjałem nawet na karierę w stylu Edyty Górniak – skomentowała matka Królikowskiego w rozmowie z Faktem.

Julka też zresztą nie kryje ciepłych uczuć względem niedoszłej teściowej. Jakiś czas temu powiedziała, że choć nie mają stałego kontaktu, to “jest miło”.

Sara James o udziale w amerykańskiej edycji „Mam Talent”
Źródło: Rewolucja w “Mam talent!” nie spodobała się widzom. “A taki fajny program był…”