Reni Jusis kończy nietypową płytę! Zinterpretowała francuskie hity po polsku. Kiedy premiera?

i

Autor: Kayax Reni Jusis kończy nietypową płytę! Zinterpretowała francuskie hity po polsku. Kiedy premiera? [WYWIAD]

Reni Jusis kończy nietypową płytę! Zinterpretowała francuskie hity po polsku. Kiedy premiera? [WYWIAD]

2021-05-07 8:31

Reni Jusis to polska piosenkarka i autorka tekstów. Jest również producentką nagrań. Została uznana jedną z dziesięciu Kobiet Dekaty. Dorastała w Mielnie, a naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie fortepianu rozpoczęła mając siedem lat. Artystka była gościem Moniki Król w programie Strefa Kultury i Nowej Muzyki. Zdradziła, że nagrywa nową płytę, która jest dosyć nietypowa. O co dokładnie chodzi? Co się na niej znajdzie? Kiedy premiera?

Reni Jusis urodziła się 29 marca 1974 roku w Koninie. Jej pierwszym sukcesem wokalnym, było wygranie wakacyjnego konkursu piosenki. W 1993 roku występowała na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w musicalu Fatamorgana. Pierwszy solowy album Jusis wydala w 1998 roku. Zakręcona podbiła listy hitów w całym kraju. Piosenkarka otrzymałą również trzy Fryderyki w kategoriach: Debiut roku, Album roku rap/hip-hop, oraz Przebój roku za singiel Zakręcona. W 2011 roku artystka dubbingowała postać w grze komputerowej Test Drive Unlimited 2. Osiem lat później wystąpiła w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Poślubiła w 2007 roku wokalistę Tomka Makowieckiego. Mają dwójkę dzieci. W 2019 roku małżeństwo postanowiło zakończyć związek.

Arek Kłusowski zdradził czy jest idealnym przyjacielem. O czym jest nowa płyta? [WYWIAD]

Reni Jusis na początku pandemii zaczęła uczyć się języka francuskiego. Postanowiła w związku z tym poszukać ukochanych piosenek w tym języku. Artystka uwielbia francuską kulturę. Jej siostra od 15 lat mieszka we Francji. Piosenkarka odkopała wiele sentymentalnych utworów, które przerobiła na język polski. Kiedy premiera nowego albumu Reni Jusis? Koniecznie posłuchajcie rozmowy Moniki Król z Reni Jusis.

Reni Jusis kończy nietypową płytę - jaką? Zdradziła to Monice Król w Radiu SuperNova