De Mono

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: Potrafisz dokończyć piosenki zespołu De Mono? Te klasyki znają wszyscy!

2024-02-16 8:22

"Póki na to czas", "Statki na niebie" i nie tylko! Te i inne hity Polacy pokochali już dawno i codziennie mogą usłyszeć je w rozgłośniach radiowych. Odpowiada za nie grupa De Mono, która na rynku muzycznym jest od 1984 roku. Czy potrafisz dokończyć ich klasyki? Te numery zna przecież każdy!

De Mono to jeden z najsłynniejszych zespołów pop-rockowych w naszym kraju. Tworzą go obecnie Andrzej Krzywy (śpiew), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofony, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary) i Marcin Korbacz (perkusja). Mimo iż zespół powstał w 1984 roku, to szczyt popularności przypadł na koniec lat 80. i pierwszą połowę lat 90. Grupa na przestrzeni lat wylansowała wiele piosenek, jednak mianem największych hitów zostały kawałki takie jak "Póki na to czas", "Statki na niebie", "Moje miasto nocą" i "Znów jesteś ze mną". To właśnie te numery można usłyszeć do dziś w rozgłośniach radiowych, a ich słowa zna prawie każdy! Czy potrafisz je dokończyć?

W ramach dobrej zabawy przygotowaliśmy dla naszych czytelników muzyczny quiz z piosenkami De Mono. Sprawdź, czy potrafisz dokończyć największe klasyki zespołu, które do dziś królują na playlistach Polaków!

eska2: Halina Frąckowiak kiedyś i dziś. Tak w młodości wyglądała słynna piosenkarka

Dokończ piosenki zespołu De Mono. Te klasyki znają wszyscy!

Pytanie 1 z 8
Tak się nagle zachmurzyło, szaro sine ciężkie niebo...