Wojciech Łuszczykiewicz

i

Autor: AKPA

QUIZ

Pamiętasz zespół Video? Sprawdź czy dokończysz ich największe hity

2024-03-18 14:48

"Idę na plażę na plażę, idę na plażę na plażę" - właśnie tak śpiewał zespół Video w jednym ze swoich największych hitów. Grupa powstała w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza oraz Tomasza Luberta i na przestrzeni lat wylansowała wiele hitów. Czy potrafisz je dokończyć? Rozwiąż nasz quiz i przypomnij sobie stare dobre czasy.

Pamiętacie zespół Video i ich największe hity? Kiedyś słuchał ich każdy! Video to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Powstał w 2007 roku, a za jego założenie odpowiedzialni byli Maciej Durczak, Wojciech Łuszczykiewicz i Tomasz Lubert. Już w 2008 roku grupa wydała swój debiutancki singiel "Bella", który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i co ciekawe, został zgłoszony do udziału w polskich eliminacjach do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji, jednak nie zakwalifikował się do finału. Na kolejny hit nie trzeba było długo czekać, a mowa o kawałku "Idę na plażę", której tekst zna do dziś większość osób! Był też kawałek z Anią Wyszkoni o tytule "Soft", a także wiele innych piosenek, które wzbiły się na listy przebojów w naszym kraju.

Smolasty & Roxie Węgiel wspólna piosenka i wspólny wywiad w Radiu Eska

QUIZ: Pamiętasz hity zespołu Video?

Zespół Video na przestrzeni lat zdobył wiele nagród, zagrał wiele koncertów i wydał wiele kawałków, które Polacy pokochali. Mowa między innymi o przebojach takich jak "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", "Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy". Czy potrafisz dokończyć ich piosenki? Sprawdź się w naszym quizie i przypomnij sobie stare dobre czasy, gdy w radiu leciały hity Video.

Pamiętasz zespół Video? Dokończ ich największe hity

Pytanie 1 z 9
Światło zgaś, zamknij drzwi na początek, na początek Lady Pank puszczę ci...