Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik

i

Autor: AKPA

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ: Bracia czy Pectus? Zgadnij kto śpiewa piosenki „Wierzę w lepszy świat”, „Barcelona” i nie tylko

2024-05-20 8:12

W polskiej branży muzycznej narodziło się wiele gwiazd, a co za tym idzie, wiele muzycznych perełek. Niesamowitą popularnością cieszą się zespoły takie jak Bracia oraz Pectus. Czy potrafisz rozróżnić ich piosenki? Sprawdź to w naszym quizie.

Polska muzyka od lat rozpala serca i zmysły słuchaczy. Piosenki nie dość, że wpadają w ucho to jeszcze często niosą za sobą słowa, które motywują i dają do myślenia. Bez wątpienia takimi zespołami, które wnoszą do życia wielu osób niesamowite emocje wraz ze swoimi kawałkami są Bracia oraz grupa Pectus. Pierwszy wymieniony przez nas zespół działał w latach 1997-2019, a za jego utworzenie odpowiadali dwaj bracia Cugowscy – Wojciech i Piotr. Panowie na przestrzeni lat wylansowali wiele kawałków, które na dobre zapisały się w sercach słuchaczy. Nie można zapomnieć także o grupie Pectus, której liderem jest Tomasz Szczepanik i który również stworzył zespół ze swoimi rodzonymi braćmi – z Tomaszem, Markiem, Mateuszem i Maciejem. Artyści do dziś wspólnie koncertują, a ich piosenki, również uwielbiane są przez polskich słuchaczy.

Młodsi bracia Tomasza Szczepanika to prawdziwi przystojniacy! To z nimi tworzy zespół Pectus

QUIZ – czyja to piosenka? Bracia vs Pectus

Łączy ich wiele – miłość do muzyki, sentymentalne brzmienia i współpraca z rodzeństwem. W ramach zabawy przygotowaliśmy dla naszych czytelników quiz, w którym przedstawiamy piosenki zespołów Bracia i Pectus, a Wy musicie dopasować, spod których skrzydeł wyszedł dany numer. Kto śpiewa utwór „Barcelona”, a kto odpowiada za kawałek „Wierzę w lepszy świat”? Sprawdź swoją wiedzę poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Tak w młodości wyglądał Piotr Cugowski. Inspirował się Michałem Wiśniewskim?

QUIZ – czyja to piosenka? Bracia vs Pectus

Pytanie 1 z 10
Kto spiewa piosenkę "To co chciałbym Ci dać"?