Protest muzyków w poniedziałek. O co chodzi? Dlaczego artyści protestują?

i

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Protest muzyków w poniedziałek. O co chodzi? Dlaczego artyści protestują?

Protest muzyków w poniedziałek. O co chodzi? Dlaczego artyści protestują?

2021-05-24 8:02

Muzycy, których jako jedynych branża nie została odmrożona, zapowiadają protest. Działają już kina i teatry, ale występów nie można organizować albo w salach koncertowych, ani w plenerze. Artyści czują się oszukani przez rząd. O co dokładnie chodzi?

Protest muzyków w poniedziałek. Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych, a także Izba Gospodarcza Menedżerów Artystów Polskich otrzymały informacje od rządu, że będzie można organizować koncerty. Niestety do tej pory nie ma żadnego rozporządzenia. W związku z tym na poniedziałek, 24 maja 2021 roku, zapowiedziany jest protest muzyków. O co chodzi? Dlaczego artyści protestują?

Beata Kozidrak "Jako dziecku było mi bardzo trudno". Artystka zdradziła, że powstaje o niej film! [WYWIAD]

Te hity rozgrzeją Was w maju!

Protest muzyków w poniedziałek. O co chodzi?

Artyści w rozporządzeniu mieli mieć zagwarantowaną możliwość organizacji koncertów na powietrzu od 21 maja, natomiast w salach od 29 maja. Niestety rozporządzenia nie ma, więć branża czuje się oszukana. W związku z tym, na poniedziałek, 24 maja 2021 roku, planowany jest protest muzyków. Według nieoficjalnych doniesień z branży koncertowej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło zdanie na temat organizowania dużych eventów.

Czujemy się oszukani. Absolutnie nie zgadzamy się i nie akceptujemy takiej sytuacji. Jest ona nie tylko głęboko niesprawiedliwa, ale jednocześnie kompletnie niedorzeczna w kontekście obowiązującej wiedzy medycznej i funkcjonujących przepisów - Mikołaj Ziółkowski, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych (SOIAR).

Protest muzyków w poniedziałek. Jak będzie wyglądał?

Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie jaką formę przyjmie protest muzyków. Organizatorzy zapowiadają, że mimo obowiązujących obostrzeń, będą organizowali koncerty jako szkolenia przeciwpożarowe, albo spektakle teatralne.