Eurowizja

i

Autor: AKPA

Polskie preselekcje Eurowizja 2023 - numery SMS. Jak głosować na faworyta?

To już dziś! Widzowie wybiorą reprezentanta Polski na Eurowizję 2023 w Liverpoolu. O możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie walczy w sumie 10 artystów. Każdy z nich ma przypisany odpowiedni numer. Wyjaśniamy, jak głosować podczas krajowych eliminacji Tu bije serce Europy. Wszystkie numery znajdziecie poniżej.

Spis treści

 1. Preselekcje Eurowizja 2023 - jak głosować?
 2. Preselekcje Eurowizja 2023 - numer telefonu

Preselekcje do Eurowizji 2023 - jak głosować? Na jaki numer wysłać SMS? Wszystkie najważniejsze informacje serwujemy w tym artykule. Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kolejna odsłona konkursu odbędzie się tradycyjnie w maju, a krajem-gospodarzem wybrano Wielką Brytanię. O możliwość reprezentowania Polski w Liverpoolu i zaśpiewania na eurowizyjnej scenie stara się w sumie 10 wykonawców. Telewizja Polska ponownie postawiła bowiem na przeprowadzenie preselekcji pod hasłem Tu bije serce Europy. O tym, kto będzie reprezentować nasz kraj, zdecydują zarówno jurorzy, jak i widzowie w stosunku 50/50. Głosowanie SMS ma zatem ogromne znaczenie. Każdy z kandydatów biorących udział w krajowych eliminacjach ma już przypisany konkretny numer. Zasady głosowania zabraniają jednak wysyłania głosów przed TYM terminem.

Preselekcje Eurowizja 2023 - GODZINA, GŁOSOWANIE, WYNIKI, KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Preselekcje Eurowizja 2023 - jak głosować?

Numery uczestników krajowych eliminacji prezentują się następująco:

 1. Natasza Urbańska „Lift u up”
 2. Kuba Szmajkowski „You Do Me”
 3. Ahlena „Booty”
 4. Dominik Dudek „Be good”
 5. Alicja Szemplińska „New Home”
 6. Felivers „Never back down”
 7. Maja Hyży „Never hide”
 8. Jann „Gladiator”
 9. Blanka „Solo”
 10. Yan Majewski „Champion”

Preselekcje Eurowizja 2023 - numer telefonu

Aby oddać ważny głos, należy wysłać sms o treści (numer uczestnika, jak wyżej) pod numer 7350. Warto jednak pamiętać, że głosowanie rozpocznie się dopiero po ostatnim występie konkursowym.

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2023?