Gwiazdy

Pamiętacie Candy Girl? "Polska Lady Gaga" porzuciła kontrowersyjne stroje. Tak zmieniła się Barbara Hetmańska

Basia Hetmańska, znana szerszej publiczności jako Candy Girl, przed laty była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Dzięki swoim kolorowym, czasami nawet teatralnym stylizacjom, fani okrzyknęli ją mianem "polskiej Lady Gagi". Jej kariera jednak skończyła się dość szybko, a ona sama mocno się zmieniła. Jak dziś wygląda gwiazda sprzed lat?

Spis treści

  1. Candy Girl: "polska Lady Gaga" 
  2. Candy Girl: kim jest Barbara Hetmańska? 
  3. Co dziś robi i jak zmieniła się Candy Girl? 

Candy Girl: "polska Lady Gaga" 

Pamiętacie Candy Girl? Barbara Hetmańska, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka przed lat, dała się poznać w 2009 roku, kiedy to wzięła udział w konkursie Premiery w ramach 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku artystka wystąpiła również w konkursie Polski Hit Lata 2009 na Sopot Hit Festiwal.

Te muzyczne imprezy sprawiły, że jej kariera potoczyła się bardzo szybko. Jeszcze tego samego roku ukazała się jej pierwsza płyta "Hałas w mojej głowie". Singiel był promowany coverem hitu Izabeli Trojanowskiej "Wszystko czego dziś chcę", a także piosenkami „Yeah” i „Czas". 

Czytaj także: Ala i Tola z Blog 27 kilkanaście lat temu skradły serca polskich nastolatków!

Candy Girl słynęła ze swoich barwnych, czasami nawet teatralnych, stylizacji. Ubrana w piórka, cekiny i falbany piosenkarka często szokowała swoim wyglądem, dzięki czemu została okrzyknięta "polską Lady Gagą". Ona sama jednak była fankom innej artystki. 

- Jestem zafascynowana Beyonce, natomiast nie jestem fanką Lady Gagi - mówiła w rozmowie z "Plejadą". 

Candy Girl: kim jest Barbara Hetmańska? 

Wokalistka, której sława wygasła dość szybko, przyszła na świat 29 listopada 1986 roku w Katowicach. Od najmłodszych lat była związana z muzyką. Już jako pięcioletnia dziewczynka zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Dziecięcej, a następnie była laureatką wielu muzycznych festiwali. 

Zanim zdobyła sławę, wystąpiła w teledysku do piosenki "To właśnie ty" z repertuaru K.A.S.Y. 

Co ciekawe, artystka cieszyła się popularnością nie tylko w Polsce, ale występowała także w takich krajach jak m.in. Chiny czy Mongolia! 

Z czasem o Candy Girl zaczęło się robić coraz ciszej, a ostatecznie całkowicie zniknęła z polskiego show-biznesu. Po latach o celebrytce znów zrobiło się głośno, za sprawą jej rzekomego romansu z piłkarzem Jakubem Rzeźniczakiem. Portale plotkarskie sugerowały, że sportowiec miał mieć romans z Basią Hetmańską, jednak ta szybko ucięła te spekulacje. 

Co dziś robi i jak zmieniła się Candy Girl? 

Barbara Hetmańska z czasem porzuciła nie tylko kontrowersyjny styl ubierania, ale także pseudonim artystyczny. Przez pewien czas wokalistka zajmowała się firmą modową, którą założyła wraz z siostrą. Biznes jednak został zamknięty. 

Artystka nie porzuciła jednak nigdy muzyki. Występuje z koncertami akustycznymi, a na Instagramie regularnie wrzuca swoje zdjęcia za konsolą DJ-a. 

37-letnia Candy Girl wygląda dziś zupełnie inaczej niż blisko 15 lat temu, gdy była na szczycie. Rozpoznalibyście ją na aktualnych zdjęciach? 

Kasia Wilk i Mezo śpiewali wielki hit "Ważne". Jakiś czas później wokalistka usunęła się w cień. Dziś ma własną markę odzieżową!
Listen on Spreaker. Źródło: Pamiętacie Candy Girl? "Polska Lady Gaga" po latach porzuciła kontrowersyjne stylizacje i dzisiaj trudno ją rozpoznać! Tak zmieniła się Barbara Hetmańska