gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Noc spadających gwiazd - wrzesień 2021. Kiedy na niebie pojawi się zjawisko? [DATA]

2021-09-09 10:10

Noc spadających gwiazd, jest jednym z najbardziej pożądanych zjawisk na niebie. Wiele osób uwielbia je oglądać, ponieważ niezwykły krajobraz nie tylko pozwala nacieszyć oko, ale również można się wtedy mocno zrelaksować! Czy we wrześniu będzie można obserwować spadające gwiazdy? Kiedy jest noc spadających gwiazd w tym miesiącu?

Noc spadających gwiazd - wrzesień 2021. Kiedy na niebie pojawi się zjawisko? To zastanawia wiele osób. Nadszedł wrzesień, a wraz z nim powoli zaczyna przychodzić złota, polska jesień. W powietrzu czuć już inną aurę, poranki i wieczory są dosyć chłodne, a promienie słońca nie ogrzewają nas tak jak to było w lipcu, czy też sierpniu. Jak to w przypadku każdego miesiąca bywa, również i na wrześniowym niebie pojawi się Pełnia Księżyca. W tym roku będzie to Kukurydziana Pełnia, która rozbłyśnie na niebie we wtorek 21 września. Co w takim razie ze spadającymi gwiazdami? Czy noc spadających gwiazd będzie widoczna we wrześniu 2021?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Noc spadających gwiazd - wrzesień 2021

Kiedy we wrześniu będzie można oglądać noc spadających gwiazd? Niestety mamy dla Was złą wiadomość. W tym miesiącu na niebie nie zobaczymy tego zjawiska. Ostatnia noc spadających Perseidów była widoczna na sierpniowym niebie. Teraz musimy troszkę poczekać, a dokładnie do października. Już 8 października pojawi się maksimum meteorów z roju Drakonidów, natomiast 21 października maksimum meteorów z roju Orionidów.

Sonda
Czy obserwujesz spadające gwiazdy?
Źródło: Noc spadających gwiazd - wrzesień 2021. Kiedy na niebie pojawi się zjawisko? [DATA]