halloween

i

Autor: pixabay.com

Nawiedzone miejsca w Polsce zjawiska niewyjaśnione. Mrożą krew w żyłach!

2022-10-28 15:49

Nie tylko na świecie, ale i w naszym kraju, krążą historie o nawiedzonych domach, lasach czy nawet szpitalach. Zastanawiasz się jakie są najbardziej nawiedzone i najstraszniejsze miejsca w Polsce? Te informacje mrożą krew w żyłach! Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł, a także słuchając specjalnego podcastu.

Nawiedzone miejsca w Polsce, wzbudzają we wszystkich wiele emocji, tym bardziej teraz kiedy nadchodzi najstraszniejsze święto w roku. Mowa oczywiście o Halloween, które przywędrowało do Polski prosto ze Stanów Zjednoczonych i wypada dokładnie 31 listopada - dzień przed świętem Wszystkich Świętych. Tego dnia, a raczej po zmroku organizowane są tematyczne imprezy halloweenowe, a dzieci w przeróżnych przebraniach chodzą od drzwi do drzwi, prosząc o coś słodkiego. W okolicach Halloween rośnie duże zainteresowanie nawiedzonymi miejscami i domami, które znajdują się w Polsce. Lista takich miejsce jest naprawdę długa, i w zasadzie w każdym województwie znajduje się przynajmniej jeden las lub dom, a nawet zamek, w których co jakiś czas słychać dziwne odgłosu lub widywane są nawet zjawy.

Jak łyse konie - Marcin Miller i Luka Rosi

Straszne miejsca w Polsce - nawiedzone domy i zamki

Mroczne i nawiedzone miejsca w Polsce, mrożą krew w żyłach. Z jednej strony ludzie ciekawi są, ile jest w tym prawdy, a z drugiej, obawiają się odwiedzić takie miejsca. Mówi się, że mieszkanie w centrum Warszawy na pierwszym piętrze kamienicy na rogu ul. Wilczej i Alei Ujazdowskich od lat jest nawiedzone i ma wiele legend, które krążą z pokolenia na pokolenia. Jedną z historii jest ta o studencie, który popełnił samobójstwo lub o zazdrosnej żonie, która dowiedziała się o zdradzie męża, w efekcie czego poderżnęła gardła dwojgu małoletnich dzieci, męża zastrzeliła, a sama powiesiła się na klamce drzwi do mieszkania. Co ciekawe, do dziś lokatorzy twierdzą, że nadal na korytarzach można usłyszeć płacz dzieci lub studenta z białym psem. Gdzie jeszcze straszy w Polsce? Tego dowiecie się słuchając naszego podcastu. Zerknijcie poniżej, a nie pożałujecie!

Listen to "Poznaj 5 najbardziej NAWIEDZONYCH miejsc w Polsce! ZBRODNIARZ I KARA - odcinek specjalny na Halloween" on Spreaker.