Najnowsza płyta Krzysztofa Herdzina „Heart to Heart”, co można rozumieć jako szczerą rozmowę od serca

i

Autor: Materiały prasowe wydawnictwa AGORA Najnowsza płyta Krzysztofa Herdzina „Heart to Heart”, co można rozumieć jako szczerą rozmowę od serca

Najnowsza płyta Krzysztofa Herdzina „Heart to Heart”, co można rozumieć jako szczerą rozmowę od serca

2022-03-28 9:24

Krzysztof Herdzin zaprosił do swobodnej wymiany myśli aktywnego od blisko 40 lat, jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy - Roberta Majewskiego. Muzycy począwszy od wczesnych lat 90-tych wielokrotnie pracowali ze sobą. W naturalny sposób zbudowali solidną bazę porozumienia i zaufania, więc możliwość dokonania wspólnej sesji nagraniowej okazała się wspaniałą szansą na wzmocnienie łączących ich więzi, na „rozmowę od serca”.

Album jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Utworem promującym wydawnictwo jest kompozycja „New Life”, której można posłuchać między innymi w serwisie YouTube. Płytę CD z autografami Krzysztofa Herdzina i Roberta Majewskiego, można kupić na stronie KulturalnySklep.pl Muzyka prezentowana przez duet artystów jest podróżą po gatunkach, nastrojach i przestrzennych fakturach, opartych na ambientowych brzmieniach syntezatorów, długich, filmowych pogłosach i skontrastowanych dynamicznie planach aranżacyjnych, w których istotną rolę odgrywają solowe instrumenty: trąbka, flugelhorn, fortepian i pianino. Na album „Heart To Heart” złożyło się sześć kompozycji Krzysztofa Herdzina:

  • New Life 
  • Looking Up
  • Mantra G
  • Black Hole
  • Sisyphus
  • At Dawn

Okładkę albumu stworzył Andrzej Pągowski.

Masters (Szybkie Pytania)

Pomysł na płytę narodził się w czasie lockdownu, w 2020 roku i długo czekał na realizację. Krzysztof Herdzin skomponował i zaaranżował sześć utworów, nagrał partie instrumentów klawiszowych, perkusyjnych oraz klarnetu basowego, wykorzystując również brzmienia z bibliotek wirtualnych instrumentów. Robert Majewski zagrał na trąbce i flugelhornie, prezentując zaskakujące i nowe oblicze trębacza na wskroś nowoczesnego, sięgającego po elektronikę i brzmienia typowe dla skandynawskich trębaczy, jak Niels Petter Molvaer, czy Palle Mikkelborg. Gościnnie w dwóch utworach pojawił się Robert Kubiszyn grający na gitarze basowej, który odpowiada również za miks i mastering płyty.

QUIZ PRL: „Państwowe, czyli niczyje”

Pytanie 1 z 10
Robiący opryski pół pegeerowskich, opryskiwali również: