Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni

Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni

2022-01-23 16:21

Matura sprawdza umiejętność wiedzy nabytej przez uczniów, podczas lekcji w szkole średniej. Od 2023 roku, zgodnie z rozporządzeniem, będzie wyglądać nieco inaczej. A co powiecie na egzamin dojrzałości z najpopularniejszego gatunku muzycznego w Polsce? To już się dzieje! Poznajcie szczegóły już teraz.

Matura z polskiego rapu to rzeczywistość, a co za tym idzie spełnienie marzeń tysięcy uczniów! To już się dzieje i matura online 2022 z rapu robi furorę! Nic dziwnego, bo nie jest tajemnicą, że to właśnie hip-hop był najpopularniejszym gatunkiem muzycznym, przynajmniej w ostatnich trzech latach. Utwory rapowych twórców cieszą się dużym zainteresowaniem w internecie, ale również na naszej radiowej antenie. Taco Hemingway, Mata, Young Leosia, Kizo czy chociażby cały skład SBM Label to oni wszyscy sprawili, że wiele młodych osób zaczęło marzyć o tym, by nawijać do rapowego bitu. Arkusz maturalny z rapu, nie jest przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. To raczej nauczanie poprzez zabawę. Choć warto przypomnieć, że oficjalny egzamin dojrzałości, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji od 2023 będzie wyglądać nieco inaczej. Inaczej, a według wielu osób łatwiej, bo czas na napisanie będzie dłuższy, a zadania na ustnej będą jawne. Choć same zmiany na maturze 2023 przeraziły przyszłych absolwentów. 

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Sonda
Matura ze znajomości rapu - to dobry pomysł?

Matura z rapu 2022 - o co chodzi?

Wiele osób miało nadzieję, że wiedza z rapu będzie sprawdzana na oficjalnym egzaminie dojrzałości przygotowanym przez CKE. W końcu to gatunek, za sprawą którego można dowiedzieć się o znaczeniu poszczególnych słów, czy chociażby należy umieć zinterpretować słowa rapera. Rapowe numery często przypominają też wiersze. Na pomysł stworzenia matury z rapu wpadli administratorzy facebookowej strony Obliczenia i Analizy w Rapie. Udostępnili oni rapowy arkusz, który będzie można rozwiązać online, wspólnie z innymi użytkownikami. Wszystko już 24 stycznia od godziny 20:00 do 20:45. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Na tę chwilę chęć rozwiązania zadań związanych z rapem zadeklarowało ponad tysiąc osób, a ponad 3400 tys. jest zainteresowanych. 

Co ciekawe matura z rapu 2022 będzie rozwiązywana na 100 dni przed maturą. Uczniowie zanim zaczną rozwiązywać arkusz odśpiewają hymn maturzystów, pod którym podpisuje się Mata.

Źródło: Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni