Gwiazdy

Maciej Dowbor po odejściu z Polsatu poprowadzi "The Voice of Poland? Partnerować ma mu powracająca gwiazda TVP

2024-06-13 11:15

Maciej Dowbor nagle niespodziewanie obwieścił, że po 20 latach żegna się ze stacją Polsat. Decyzja dziennikarza wywołała spore poruszenie wśród fanów prezentera oraz mediów. Okazuje się, że podjęta decyzja nie była pochopna, a Dowbor od kilkunastu miesięcy "bił się z myślami". Choć podkreślił, że teraz chce skupić się na odpoczynku, to w kuluarach już dyskutuje się, jak dalej potoczy się jego kariera.

Maciej Dowbor dziennikarstwo ma we krwi. Jest bowiem synem słynnej prezenterki Katarzyny Dowbor. Swoją przygodę z dziennikarstwem Maciej Dowbor rozpoczynał w redakcjach sportowych. Tuż po studiach na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego odbył staż w radiowej Trójce, gdzie następnie prowadził serwis sportowy Departament Sportu. Nieco później podjął współpracę z grupą TVN, gdzie pełnił rolę prezentera i redaktora sekcji sportowej, a także sportowego wydania Faktów. Wraz z początkiem 2002 roku podjął pracę w TVP2. Tam również zajmował się sekcją sportową, prowadził między innymi Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City, a także studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea - Japonia. W 2005 roku Maciej Dowbor podjął współpracę z Telewizją Polsat, z którą był związany do tej pory. Niespodziewanie w środę 12 czerwca dziennikarz wydał oświadczenie, w którym poinformował, że zdecydował się na zakończenie współpracy.

Stefano Terrazzino oczarował Gąsowskiego w Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi!

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat - napisał Maciej Dowbor na Instagramie.

Maciej Dowbor nowym prowadzącym "The Voice of Poland"?

Choć Maciej Dowbor w ostatnim czasie musiał zmierzyć się ze zwolnieniem swojej mamy z programu "Nasz nowy dom", a także Katarzyny Skrzyneckiej z "Twoja twarz brzmi znajomo", w ślad za którą z programem pożegnał się także Piotr Gąsowski, dziennikarz podkreślił, że jego decyzja nie była spowodowana żadnym konfliktem.

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło - dodał.

Choć podkreślił, że teraz zamierza skupić się na odpoczynku i wakacjach z rodziną, to w kuluarach plotkuje się już na temat przyszłości dziennikarza. Według ustaleń portalu Świat Gwiazd Maciej Dowbor miałby zostać nowym prowadzącym hitu Telewizji Polskiej "The Voice of Poland", a partnerować ma mu powracająca gwiazda TVP - Paulina Chylewska.

Nową edycję The Voice według naszych ustaleń ma poprowadzić Paulina Chylewska. Za kulisami mówi się, że to Maciej do niej dołączy - podaje portal Świat Gwiazd, powołując się na informatora związanego z TVP.

Myślicie, że szykuje się transfer dekady i Maciej Dowbor niedługo dołączy do TVP? Chcielibyście go zobaczyć w roli prowadzącego "The Voice of Poland"? Wszelkie wątpliwości zapewne niebawem zostaną rozwiane, gdyż już wkrótce ruszą zdjęcie do kolejnej edycji show.

Źródło: Maciej Dowbor po odejściu z Polsatu poprowadzi "The Voice of Poland? Partnerować ma mu powracająca gwiazda TVP